• Новак
Ориз Шпорет, (8-45L) Комерцијални Голем Капацитет Ориз Шпорет, за Ресторан/хотел/училиште, за 8-60 Луѓе (Големина : 18L)

Ориз Шпорет, (8-45L) Комерцијални Голем Капацитет Ориз Шпорет, за Ресторан/хотел/училиште, за 8-60 Луѓе (Големина

DEN 1128.00

Достапност
Достапно за нарачка

★Материјал : non-stick обложени внатрешна тенџере, загрева дното плоча, лепи, лесен за чистење, не се деформирани, и ориз е повеќе вкусни. ★Не е издувен вентил на капак од лонец, кој ќе не overflow тенџере за време на готвењето.Дршката е светлина и лесен за употреба. ★Тоа може да се готви во околу 25 минути.На ориз шпорет е погодна за ориз, суши ориз, каша, колачи, јајца, чорби, итн.Тоа може да ги задоволи потребите на целото семејство и ресторани. ★Лесна школка, едноставна едно-копче за готвење копчето за да започне готвење циклус.По завршувањето на истиот, топлина зачувување функција ќе се активира. ★Отстранлив внатрешно покритие, лесен за чистење.Со стилски изглед, таа е идеална ориз шпорет за почетници.Име : Ориз Cooker Heating метод : шасија heating Control метод : mechanical Liner материјал : не-стап liner8 L-1300 W е погодна за 8-12 people10 L-1600 W е погодна за 10-15 people13 L-1900 W е погодна за 15-20 people18 L-2500 W е погодна за 20-25 people23 L-3000 W е погодна за 25-30 people28 L-3500 W е погодна за 35-40 people36 L-4000 W е погодна за 40-50 people45 L-4500 W е погодна за 50-60 people Tip : Капацитет 23 L-45 L, ве молиме да користите 16 A или над висока моќност socket Function : ориз, суши ориз, каша, торта, јајце, чорба, итн.Answer : ___________________________ Note : скала на внатрешниот тенџере на садот не е големината на потот, тоа е односот на вода да ориз, ве молиме да се разбере.Ние ќе го организира испорака во рок од 1-2 дена по нарачка, а пристигнуваат по 15-20 дена.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат