• Новак
Trudeau Алто 3-во-1 Електрични Fondue Сет, 81 Унца, Сребро.

Trudeau Алто 3-во-1 Електрични Fondue Сет, 81 Унца, Сребро.

DEN 1727.76

Достапност
Достапно за нарачка

Trudeau не дом забавна право� со fondue.На Trudeau Електрични Чоколадо Fondue Собата е совршен начин да се направи лесна и забавна десерт дека целото семејство ќе љубов.Потопи вашиот месо во fondue тенџере или употреба на керамички двојно-котли за совршено да се стопи сирење или чоколадо.Исто така, вклучува 6 нерѓосувачки челик fondue предници, рецепт и инструкции.капацитет, Alto 3-во-1 Електрични Fondue Собата е направен за вкусни и врева-слободен семејство време!.Бела stoneware вметнете идеален за чоколада и сирење fondue.Лесно да се користи за контрола на температурата, така што едноставно може да се разликува помеѓу вашиот чоколада и сирење fondue користи.Традиционалните Trudeau Гел поткрепен Fondue Собата може да се користи за било која од вашите омилени fondues, месо, сирење или чоколадо!Тоа има голем сад со 68 оз капацитет и stoneware вметнете за вашиот сирење и чоколадо fondues!Не заборавајте на Trudeau гориво за напојување на овој сет за вашата следна забава.Овие шарени fondue предници ви овозможува да се забавува и уште повеќе гости!Одличен прилог на fondue сет за колекција.Има дури и рецепт книшка вклучени!Со 81 оз.Претвори обичните во вонредна со Trudeau е алто 3 во 1 електрични fondue сет.На 350ml капацитет сад карактеристики отстранлив се справи и spout да drizzle линии на chocolatey добрина на вашиот омилен придружба - marshmallows, избрани овошје, biscotti, cubed торта парчиња - можностите се бескрајни!Електричен база со 25-вати греење на елемент вклучува рачки за безбедно ракување и dial за контрола на температурата (се топи или да се задржи топло).Како совршен партија јадење, fondue им овозможува на гостите да бидат свои лични готвачи; тоа е вкусна и здрава и да се забавуваат на било кое време од годината.Trudeau е Алто 3 во 1 електрични fondue сет вклучува 84-унца нерѓосувачки челик тенџере, бела stoneware двојно котел insert (за сирење и чоколадо), моќен 1500 вати електрична база со термостат и моќ индикатор светлина, лесно да се ослободи кабелот за напојување, од не 'рѓосувачки челик вилушка водич, шест од не' рѓосувачки челик fondue предници со боја кодирани совети, рецепт и инструкции.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат