• Новак
AZHF Fondue Сет, Мултифункционален Мини Сирење Чоколадо Fondue со 6 Нерѓосувачки Челик Предници, Бела Керамички Чоколадо Fondue Тенџере 22x17x16cm

AZHF Fondue Сет, Мултифункционален Мини Сирење Чоколадо Fondue со 6 Нерѓосувачки Челик Предници, Бела Керамички

DEN 816.00

Достапност
Достапно за нарачка

Висок Квалитет : високо-квалитетна керамика структура обезбедува униформа греење и најдобар изолација ефект.Оваа fondue тенџере е одлична за супа, сирење или чоколадо fondue, и тоа се остварува соодветна температура и конзистентност.Лесен за Чистење : Монтажни делови за лесно чистење и складирање.Повеќе намени : совршен избор за табела страна услуга, вклучена и партиските маси.Практична Алатка : Ова сирење fondue тенџере е-мора да има алатка за чоколадо или сирење љубовници.Нема Сензација : Има поздравниот стража на врвот за да се заштити тенџере од неуредна работи, и има слотови за да се приспособат на 6 нерѓосувачки челик гранки на различни бои.Она што го купувате за некој кој е chocoholic или сирење љубовник?Едноставно, ова сирење/чоколадо fondue топење комплет е најдобар избор.Кога знаеш некој посебен, кој не може да изгледа за да се добие доволно сирење или чоколадо ова е крајната подарок за нив.Покрај тоа, ова fondue комплет е совршен за tableside услуга, buffets, и партиските маси.Дали нејзината вечера, роденден, булчински туш или годишнина, овие fondue подесување ќе биде вашиот обратите за презентирање на сите видови на храна порции.Бела Керамички Чоколадо Fondue тенџере со 4 јадења предници Порцелански Diy Fondue Служат во Собата за Сирење, Чоколадо Icecream Sizepot : 10.5*10.5*6.5 cmburner : 10.8*10.8*6.5 cmdish : L15.5*W7*H2.5.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат