• Новак
С&П е Керамички Големи Житни Чинии - 36 Унца, Керамички Чаши, Јапонски Глупак Боул Сет, Stoneware Чаши за Кујна, Овес, Микробранова печка и машина за миење Садови Безбедно, [

С&П е Керамички Големи Житни Чинии - 36 Унца, Керамички Чаши, Јапонски Глупак Боул Сет, Stoneware Чаши за Кујна,

DEN 887.76

Достапност
Достапно за нарачка

Направени од силна глина, ОЛОВО-СЛОБОДНИТЕ и не-токсични, чип отпор материјал, пукаше со висока температура 1200℃, нашите керамички чинии се цврсти и издржливи доволно за години на употреба, се безбедни за микробранова, рерна, фрижидер и машина за миење на садови. [АНТИЌ-ГРЕБНАТИНИ и ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ] : мазна глазура ние конечно го направи не само да ви помогне лесно да се чисти, но исто така и доволно силна за да се спречи гребнатини од вашиот ножеви и предници.Ние тестирани многу пати веќе. [БЕЗБЕДНО A-Одделение КЕРАМИЧКИ МАТЕРИЈАЛ] : Ние секогаш инсистираат на тоа дека висок квалитет мора да биде загарантирана. [ПОСЕБЕН ДИЗАЈН И УНИКАТНИ ГЛАЗУРА] : Јапонски облик дизајн со едноставни сина глазура и снегулка шема изгледа мулти-levelled но многу мазна на допир, која е одлична опција за семејни оброци или на повик забавни од аспекти на двете функција и изглед, дури и тоа го прави вашата вечера изгледа повеќе вкусни.Овие сад во собата се пластовидно во вашиот шкафот или полици.Совршен за појадок, ручек и dinnerware.Со овој сад во собата, се надеваме дека вашата кујна искуство станат здрав и удобен!.Во случај да има кршење или непријатности за вас, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се потрудиме да ви даде решение.[КАПАЦИТЕТ И ГОЛЕМИНА] : Нашата Јапонски дизајниран чаши поставени се 6.Со максимален капацитет на 36oz, тоа е поголем од редовните големина на житни чинии, исто така, доволно длабоко за да се одржи супа без одлевање на вашата маса.Тоа е исто така одличен подарок за празниците, housewarmings и специјални прилики.3" дијаметар и 3,1" во-длабочината на, разновиден служат за житарки, otameal, тестенини, soba, udon, јзо, пуканки, тестенини јадења, ramen, donbrui, ориз и салата.Облик и текстура дизајн доаѓа од Јапонски глупак боул, мултифункционални за салата, супа, тестенини, чипс, житарици, овошје, јзо во секојдневна употреба.Тоа е релативно густа и задржи отпорност на топлина.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

YCZDG Нордиските Садови Поставите Керамичка Плоча Ориз Сад Креативни Бела Боја Чинија Супа Сад Дома Порцелански

Припаѓаат на втората високитемпература на печење на healthys керамика, на површината се цврсти и густи, нем�

DEN 2023.20