• Новак
ОЛ-ФА Делукс [60 mm / 2.4 инчен] Ротари Машина волфрам челик Ергономски RTY-3DX /Сечилото Рефил, 1-Пакет Вредност утврдена / Направени во Јапонија (60 mm / 2.4 инчен Машина)

ОЛ-ФА Делукс [60 mm / 2.4 инчен] Ротари Машина волфрам челик Ергономски RTY-3DX /Сечилото Рефил, 1-Пакет Вредност

DEN 887.76

Достапност
Достапно за нарачка

Попуст поставите кои се прилагодени на главната единица и 1 за замена на ножеви.Dual-акција за безбедност на заклучување.Ергономски рачка за удобно сечење; За двете десната и левата рака на корисниците.Минува низ 6 слоеви одеднаш.Вклучува и користи волфрам челик 60 mm / 2.4 инч.Производ Description Ergonomic 60mm Ротари Машина карактеристики dual-акција за безбедност на заклучите дека не се заклучи на сечилото отворен за удобност и затворен за безбедност.За двете десната и левата рака корисници со ергономски се справи со дизајн.Совршен за општи quilting, шиење и занает проекти!Accommodates бран, pinking и scallop ножеви (не се вклучени) за декоративни ивица.Овој пакет содржи еден 60mm ротари машина и 45mm ротационен нож.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Намалување Опасност, Остар Нож.Контакт може да резултира со повреда.Секогаш чувајте ножеви далеку од прсти и телото.Се справи со внимание.Да се чува вон дофат на деца.RTY-3 DX , 9454. ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Овој производ може да ве изложи на хемикалии вклучувајќи Ди(2ethylhexyl)phthalate (DEHP), се познати на Државата Калифорнија да предизвика рак, раѓање дефекти или други репродуктивни штета.Од Manufacturer This е само машина отколку што може да се приспособат на специјалност ножеви — pinking, scallop/врв и бран — за декоративни ивица.Двојна акција за безбедност на заклучување овозможува на сечилото да биде заклучена додека во употреба или заклучен внатре рачка кога не е во употреба.Оваа Делукс ротари машина има сето тоа : комфор, удобност, сила и безбедност.Неговиот ергономски се справи со анти-лизга гумени зафат со кој се елиминира страна на замор и стрес, додека стискаш предизвика им овозможува на сечилото на себе-се повлече за безбедност.Користете нож за ткаенина, хартија, винил, tarp, тапацир, руно, филц и повеќе.На машина може да се справи до шест слоеви на памучна ткаенина.Да се продолжи ножеви живот, го користите со ротари сечење мат.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат