• Новак
НОВИ LON0167 Wirewound Керамички Potentiometer Прилагодливи Rheostat Отпорник 25W 20Ohm w Knob(Wirewound Keramikpotentiometer Einstellbarer Rheostat-Widerstand 25W 20Ohm w Knopf

НОВИ LON0167 Wirewound Керамички Potentiometer Прилагодливи Rheostat Отпорник 25W 20Ohm w Knob(Wirewound Keramikpotentiometer

DEN 423.60

Достапност
Достапно за нарачка

Име на производ : Отпорник Rheostat w Rotary Knob;Материјал : Керамика, Метал, Смола;Боја : Црна, Сребрена на Ѕвонење и така натаму.Тежина : 90g;Моќ Оценка : 25 W;Отпор Вредност : 20 Ohm.Total Height : 70mm/0.23 ft;Навој Дијаметар : 9.7 mm/0.03 ft;Бунари со Дијаметар : 5.7 mm/0.02 ft.Повлечи Дупка со Дијаметар : 2mm/0.006 ft;Вкупната Големина : 70mm x 38mm (Lx D);Нето Тежина : 90g(Lochlochdurchmesser : 2 mm / 0,006 Fuß; Gesamtgröße : 70 mm x 38 mm (Lx D); Nettogewicht : 90 g.Ротари Knob Дијаметар : 33mm/0.108 ft;Ротари Knob Висина : 16mm/0.052 ft;Пакет Содржина : 1 x Променлива Отпорник(Drehknopfdurchmesser : 33mm / 0.108 ft; Drehknopfhöhe : 16mm / 0.052 ft; Packungsinhalt : 1 x variabler Widerstand.Wirewound Керамички Potentiometer Прилагодливи Rheostat Отпорник 25 W 20 Ohm w Knob Features отпорност на влага, отпор вредност во голема прилагодливи опсег.Широко се користи во образовни моделирање, оптоварување симулации, industiral машини ВРТЕЖИ во минута прилагодување, напон и струја на вредноста, инструменти и автоматски контрола installations Also може да се користи широко како светлина нежните и мотор за контрола на брзината, се однесува за лак светилки, пумпи, вентилатори и компресори, respirators и модел возови или други апликации кои бараат високи напон и струја.Контрола на електричниот отпор на коло без прекинување на протокот на струја.На rheostat се состои од керамички основни и resistive жица завиткан да се формира toroid серпентина со wiper оска.Опис на German Wirewound Keramikpotentiometer Einstellbarer Rheostat-Widerstand 25 W 20 Ohm w Knopf Produktname : Widerstand Rheostat Drehknopf; Материјал : Keramik, Metall, Harz; Farbe : Шварц, Silberton und така weiter.'Gewicht : 90 g; Nennleistung : 25 W; Widerstandswert : 20 Ohm Gesamthöhe : 70 мм / 0,23 Fuß; Gewindedurchmesser : 9,7 mm / 0,03 Fuß; Wellendurchmesser : 5,7 mm / 0,02 FußLochlochdurchmesser : 2 mm / 0,006 Fuß; Gesamtgröße : 70 mm x 38 mm (Lx D); Nettogewicht : 90 g Drehknopfdurchmesser : 33mm / 0.108 ft; Drehknopfhöhe : 16mm / 0.052 ft; Packungsinhalt : 1 x variabler Widerstand.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат