• Новак
EuisdanAA Wirewound Керамички Potentiometer Променлива Rheostat Отпорник 100W 1K Ohm со Копчиња(Potenciómetro де cerámica bobinado resistencia де reóstato променлива 100W 1K Ohm един perillas

EuisdanAA Wirewound Керамички Potentiometer Променлива Rheostat Отпорник 100W 1K Ohm со Копчиња(Potenciómetro

DEN 2162.40

Достапност
Достапно за нарачка

На rheostat се состои од керамички основни и resistive жица завиткан да се формира toroid серпентина со wiper оска.18 инчен (H*D)1 K ohm, 3 Терминали, Еден Линеарен, Одговара на Повеќето Стандардни Копчиња.Отпор Вредност : 20 R Ohm , Моќ:200 W, Толеранција : +/-5%.18 inch Package Содржина : 1 x Wirewound Керамички Potentiometer Копчиња Големина : 18.07 инчен (D * H)(Tamaño вкупно : 105 x 78 mm / 4,13 x 3,07 pulgadas (D * H).Knurled вратило со поделени дизајн за притисни-за knob.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат