• Новак
Jutagoss 25W 1K Ohm Wirewound Керамички Potentiometer Rheostat Променлива Отпорник со Knob

Jutagoss 25W 1K Ohm Wirewound Керамички Potentiometer Rheostat Променлива Отпорник со Knob

DEN 503.76

Достапност
Достапно за нарачка

【Параметар】- Отпор материјал : Жица рана;Отпор Вредност : 1 KR Ohm;Моќност : 25 W;Толеранција : +/-5%;Променлива лизгачки potentiometer со knob;. 【Апликација】- Широко се користи во образовни моделирање,миксери;фанови;електрични алатки,оптоварување симулации;industiral машини ВРТЕЖИ во минута прилагодување;напон и струја на вредноста;инструменти и автоматски контрола инсталации;. 【Предности】- Висок квалитет;прецизни;удобен;брз;издржлив;. 【Карактеристики】- На rheostat се состои од керамички основни и resistive жица завиткан да се формира toroid серпентина со wiper оска;. 【Производ, Услуга】- Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи,ве молиме да не контактирате на време,ние ќе ви обезбедиме со детални одговори;.Jutagoss Отпорник Rheostat Description : Контрола на електричниот отпор на коло без прекинување на струја;Тоа е широко се користат во нежните и моторни брзина контролори,и е широко се користат во лак светилки,пумпи,вентилатори и компресори,модел возови или други апликации кои бараат високи напон и струја;Спецификации : Име на Производ : Rheostat; Главен Материјал : Метал;Пакет Содржина:1 x Керамички Potentiometer;Забелешка : rheostat се состои од керамички основни и resistive жица завиткан да се формира toroid серпентина со wiper оска;.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат