• Новак
Ресни Памук,DAOFARY 3мм x 328 Метри (Околу 300м) Природен Памук Ресни Јаже Twine String Кабелот за DIY Занаети Плетење Растенијата Закачалки Божиќ Свадба Décor

Ресни Памук,DAOFARY 3мм x 328 Метри (Околу 300м) Природен Памук Ресни Јаже Twine String Кабелот за DIY

DEN 335.76

Достапност
Достапно за нарачка

Пакетот содржи само една ролна од tasseled памук јаже, не tasseled занаети.Тоа е одлична основа за рачно изработени проекти и ресни резерви.Да се избегне добивање на памук конец влажни и станува влажно и скапани.Рака мие или суво чистење со неутрален сапун и ладна вода.Големина : 3мм.Должина : Околу 328 двор или 300 метри.Не користите фен и сушење на површината.Лесно да се Работи Со : Можете да го користите овој занает јаже за сон catcher, градинарство, подарок завиткување, пакување материјал, накит и занает, проекти, домашни миленици, играчки и многу повеќе поради неговата отпорност на триење, отпорност на корозија, ветер отпор и лесен за употреба.Занает кабелот должина : Околу 300 m (328yards ) должина,1/8 Инчи (3мм) дијаметар ресни памук јаже.Избегнувајте пеглање на високи температури и впива во врела вода.Не оставајте ја ресни cording изложени на сонце и ветер, така што тоа ќе трае подолго.Да се избегне добивање на памук конец влажни и станува влажно и скапани.Пакетот содржи само една ролна од tasseled памук јаже, не tasseled занаети.Материјал : 100% НОВИ ОРИГИНАЛНИ Памук.Избегнувајте пеглање на високи температури и впива во врела вода.Се применуваат : рачно изработени снабдување.Користењето на оваа високо-квалитетни природни памук ресни јаже памук за да DIY кеси, перници, кошеви, килими, теписи, маса душеци, цвет садови и други домашни оркестарот додатоци.Доволно долго за да направи неколку нормална големина ѕидни декорации. 20 Бои за да Изберете : Ова 328 дворови 3мм ресни мозок имате 20 светли бои за да го изберете.Не оставајте ја ресни cording изложени на сонце и ветер, така што тоа ќе трае подолго.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Велигденски Украс Јајце String Шарени Пластични Јајца Велигденски Дрво Декорации, Деца, Училиште, Дом, Канцеларија,

【Велигденски Јајца Стрингови】Вклучувајќи 5colors : бела, жолта, розова, зелена, сина.Велигденски јајца Вку

DEN 2203.20

Ресни Комплет за Почетници, DIY Ресни Растенијата Закачалки 3мм Бел Памук Мозок, Дрвени Монистра, Дрвени Прстени,

ШИРОКА ПРИМЕНА : Совршен за таписерии, ѕид hangings, DIY бохемски чипка јаже занаети, растенијата закачалки, о�

DEN 1317.60