• Новак
Aexit M3 x Релеи 6mm Машки да се Женски Месинг Хексагонални ќор-сокак Spacer Столб PC Одбор Релеи 50 Компјутери

Aexit M3 x Релеи 6mm Машки да се Женски Месинг Хексагонални ќор-сокак Spacer Столб PC Одбор Релеи 50 Компјутери

DEN 2052.00

Достапност
Достапно за нарачка

Име На Производ : Хексагонални Ќор-Сокак Spacer;Конец Големина : M3/0.12".Машки Конец Должина : 6mm/0.24";Хексадецимален Дел Должина : 6mm/0.24".Вкупна Големина : 12 x 4.6 mm/0.47" x 0.18" (L*W);Материјал : Месинг.Боја : Злато Тон;Нето Тежина : 46g.Пакет Содржина : 50(+/-2%)x Хексагонални ќор-сокак Изолација.Завртка навој хексагонални стенд-оф изолација на машки да се женски тип, со златен тон позлатен месинг изградба.Навој изолација се користи за да се магацинот или планината печатени кола и машина одбори.На standoffs spacer се користи за да се задржи на матичната плоча над случај, се спречува плоча од shorting надвор и им помага на ладење.Како да го инсталирате standoffs First, споредба на матичната плоча на послужавник дека тоа нема да биде инсталиран.Било која локација која има за монтажа дупка ќе бара ќор-сокак инсталиран во фиоката.Второ, инсталирајте месинг хексадецимален ќор-сокак во соодветна локација со хексадецимален возачот.Конечно, Лежеше на матичната плоча во текот на послужавник и усогласување на одборот, така што сите standoffs се видливи преку монтажа дупки.Почнувајќи со центарот повеќето монтажа точка, вметнување на шрафовите на женски крај на ќор-сокак да се поправи плоча на послужавник.Забелешка : Повеќето standoffs завртка во своите дупки, но некои се наметнува како штипки.Не се сите матични плочи ќе биде во можност да го приложите со сите достапни дупки.Поврзете како многу standoffs како е можно, но никогаш не користете било каков дополнителен standoffs.Standoffs треба само да се инсталира во локации со соодветните плоча дупка.Не не overtighten на шрафовите.Бидете сигурни дека тоа е цврста но не премногу тесни.Не користите електричен шрафцигер.Тоа е најдобро да се избегне со користење неметални дупки на сите.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Премиум Приклучок Во Реле, Плоштад База, Тесен, Механички Знаме, Притисни Да се Тестираат, Заклучување на Вратата

База стил.Контакт Аранжман.Контакт Оценка.Серпентина Напон.Изборни Функции (Основни, Premium и Premium Bifurcated).Si

DEN 311.52