• Новак
Nootie PROGILITY Секојдневно Мека Џвакање Додатоци за Сите Големина Кучиња - Смирувачки Chews, Хип & Заеднички Chews, Мултивитамини Chews, инфекции на Уринарниот Chews, Кожата и Грбот

Nootie PROGILITY Секојдневно Мека Џвакање Додатоци за Сите Големина Кучиња - Смирувачки Chews, Хип & Заеднички

DEN 854.40

Достапност
Достапно за нарачка

ПРОМОВИРА РЕЛАКСАЦИЈА И го НАМАЛУВА СТРЕСОТ ВО КУЧИЊА – Progility смирувачки chews мека функција спектар на природни состојки како што се L-Theanine и L-Триптофан која може да помогне да се обезбеди стрес олеснување.Ако вашето куче страда од фобии или поделба анксиозност или ако тие се лесно да се преплашени од огномет и грмотевици – овие chews може да ви помогне да ги смири нервите.КОРИСНО ЗА КУЧИЊА СО ПОДЕЛБА АНКСИОЗНОСТ – Млади кучиња и puppies имаат тенденција да биде лесно да се плашат, кога тие си сам.Обуката е од суштинско значење за да им помогне да ги надминат поделба анксиозност, но смирувачки агенти може да помогне, како и.Овие chews мека може да помогне да се решат нерви како тие стануваат се повеќе навикнати да биде без своите сопственици.ПОДДРЖУВА ЗАЈАКНУВА ИМУНОЛОШКИОТ СИСТЕМ – Овие смирувачки chews вклучуваат Thiamine, исто така познат како Витамин Б1, кој помага со кучиња' имунолошки систем.ПОДДРЖУВА ДИГЕСТИВНИОТ ЗДРАВЈЕ ВО КУЧИЊА – Progility Кожата & Грб chews мека со пробиотици не повеќе од помогне да се смири миленици' нерви.На пробиотик состојки помош во процесот на апсорпција на хранливи материи, а со тоа поттикнување на добро варење здравје.ЛАДНО-цедените – Progility chews мека се произведени со користење модерен процес на производство нарекува ладно пресување, кое ги користи ладни температури, за да ја задржи максималната ефикасност на состојки компромитиран од страна на топлина.ЗА КУЧИЊА ОД СИТЕ ГОЛЕМИНИ – Доаѓа во контејнерот држејќи 90 chews мека.Еден контејнер, е доволно да се обезбеди дневни дози на chews на кучиња од сите големини.Progility Смирувачки Ладно-цедените Chews Мека Со Мелатонин, 90 брои, Големи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

САКАМ МОИТЕ МИЛЕНИЧИЊА ДОО мачка Стомакот Чувствителни - МАЧКА Релаксатор - Анксиозност Помош & Помирни - Премиум

РЕЛАКСИРАЧКИ СОСТОЈКИ ЗА МАЧКИ : Нашата мачка опуштање е формулиран со овие сите природни состојки, се п

DEN 55.68