• Новак
Feliway MultiCat Смирувачки Diffuser Kit (30 Ден Starter Kit) | Ветеринар Препорачува | Намалување на Борбите и Конфликт Меѓу Мачките

Feliway MultiCat Смирувачки Diffuser Kit (30 Ден Starter Kit) | Ветеринар Препорачува | Намалување на Борбите

DEN 719.76

Достапност
Достапно за нарачка

Нивниот пристап до градско е ограничена или не е дозволено.Тие ги контролираат своите ресурси; каде што отиде да се елиминира, јадат и одмор.Дрога слободно решение : На diffuser емитира е без мирис копија на хармонија маркер pheromone, која им помага на мачки за да се чувствуваат удобно, и одржување на хармонична врска со едни со други.Види резултати во 7 дена : За најдобри резултати, чувајте diffuser вклучен во постојано.Дали сте знаеле дека 75% од мачка сопственици извештај доживува однесување прашања, вклучувајќи ги и гребење и мокрењето надвор ѓубре кутија? (Burke, 2014 Бренд Капитал Квантитативна Студија).За најдобри резултати, избегне приклучување во diffuser зад мебелот, полиците, или зад завеса или големи објекти. (Pageat P, Gaultier Е, Тековното истражување во кучешки и мачки феромони.Тие имаат мала или никаква контрола над своите ресурси. (De Porter TL, Лопез А, Ollivier E, Евалуација на Ефикасноста на Нов Pheromone Производ Vs.Стресот и анксиозноста може да доведе до несоодветно однесување.Додека овие промени се помогна и заштитени мачки, и тие исто така може да предизвика стрес и анксиозност.ACVB/AVSAB Ветеринарна Однесување Симпозиум, Денвер, 2014 год.Клинички докажано за да помогне да се намали зачестеноста и интензитетот на конфликтот меѓу мачките во домот.Плацебо во Mgmt на Мачки Агресија во Мулти-Мачка на Населението.62 Fl Мл (Пакување од 1) Тие талкаа бесплатен и има многу простор за нив.Исто така, беше полесно да се избега, како и за стресни ситуации.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

САКАМ МОИТЕ МИЛЕНИЧИЊА ДОО мачка Стомакот Чувствителни - МАЧКА Релаксатор - Анксиозност Помош & Помирни - Премиум

РЕЛАКСИРАЧКИ СОСТОЈКИ ЗА МАЧКИ : Нашата мачка опуштање е формулиран со овие сите природни состојки, се п

DEN 55.68