• Новак
Воздухот спреј Пиштол Регулаторот, Воздух Регулатор на Притисок 1/4in Легура Боја Спреј Пиштол Регулатор на Притисок Вентил за Притисок Прилагодување

Воздухот спреј Пиштол Регулаторот, Воздух Регулатор на Притисок 1/4in Легура Боја Спреј Пиштол Регулатор на

DEN 376.56

Достапност
Достапно за нарачка

Спецификација : Предмет Тип : Воздух Регулатор на Притисок Материјал : Алуминиум Машки и Женски Спецификации : 1/4in Климатизација Метар Опсег : 0-140 PSI Капацитет : 16 CFM Цел : се Користи за да се прилагоди притисокот на боја пиштол млазници Применливи Сцена : Мала големина среден и висок степен на боја спреј пиштол Пакет Листа : 1 x Воздух Регулатор на Притисок 1 x Спреј Млазницата answer : ___________________________ Note : Пред употреба, проверете дали постои воздух на истекување проблем, инаку тоа ќе влијае на остварување на притисок регулирање на функцијата.Оваа воздухот спреј регулаторот мерач е лесно да се работи и може да се користи од страна на директно затегнување на завртки,тоа што изгледа добро, ќе направи да се чувствуваме удобно, и нашиот објект може да ви даде добар визуелни искуства и најдобрите производи на искуство ,зошто да не го пробате?.Воздухот влезот и излезот од овој притисок регулирање на вентил се погодни за речиси сите спреј пиштоли,солиден ,силни и издржливи, не е лесно да бидат оштетени или неисправни, и може да се користи за долго време без да се грижите,овој објект има добар квалитет и подолг живот,можете да ја користите оваа содржина долго време.Воздухот прилагодување регулаторот вентил има широк спектар на воздушниот притисок приспособување, посебно 0-140 PSI,ние целосно ветување за квалитет и трајност на нашите производи,овој објект ќе направи да се чувствувате удобно ,ве молиме да бидат сигурни да ги купуваат нашите објекти.Кога купување на овој воздушен притисок регулирање на вентил, боја спреј пиштол млазницата ќе бидат вклучени за ваша погодност,ние имаме тестирани на удобност и трајност на производот,можете да уживате во нашите производи ,ве молиме остатокот увери, и ви благодарам многу за вашата доверба и избор.

Спецификацијата

Item Type:
Air Pressure Regulator
Material:
Alloy
Male and Female Specifications:
1/4in
Air Conditioning Meter Range:
0-140 PSI
Capacity:
16 CFM
Purpose:
Used to adjust the pressure of paint gun nozzles
Applicable Scene:
Small sized medium and high grade paint spray gun
Package List:
1 x Air Pressure Regulator   1 x Spray Nozzle :
Note:
Before use, check whether there is an air leakage problem, otherwise it will affect the realization of the pressure regulating function. :

Со стоката дадена додека купуваат

Воздухот Регулатор на Притисок, Мини Легура Боја Спреј Пиштол Регулатор на Притисок Вентил со Спреј Млазницата

Висок Квалитет : Ова воздух регулатор на притисок строго ја следи контролата на квалитетот, е затворена

DEN 1888.80