• Новак
YXLMAONY Работа Светлина 10W LED Таванот вградна светилка Ултра Тенок Круг Алуминиум Црни Алуминиумски Декорација Комерцијални Продавница Фаза Тела Анти-Отсјај Панел це

YXLMAONY Работа Светлина 10W LED Таванот вградна светилка Ултра Тенок Круг Алуминиум Црни Алуминиумски Декорација

DEN 580.32

Достапност
Достапно за нарачка

Спектакуларни Осветлување : Ова вдлабнати retrofit вградна светилка со мазна трим создава совршено топло и пријатно општа намена, без какви било досадно сјајот или зуењето.Широк апликации : Совршен за ходници, дневна соба, кујни, спални, трпезарија, канцеларија и многу повеќе комерцијални или станбени апликации.Намалена потрошувачка на енергија : LED светло извор на енергија, заштеда на енергија, заштеди до 90% електрична енергија трошоци во споредба со традиционалните халоген светилки.До 99% светлина.задржете околу 50 пати повеќе од нормалната сијалица.Ултра Тенок Алуминиумски домување дисипација на топлина дизајн, без боја, нема рѓа.Еко-Пријателски : Ro HS/CE/UL/CCC согласност.Без олово или жива.Без УВ или IR Зрачење.Широк спектар на примена, Вдлабнати центарот на вниманието совршен за дома, бања, Кујни, канцеларија, дневна соба, спална соба, трпезарија, ходникот, Сала за состаноци, и така натаму.Нашиот бренд YXLMAONY е професионална осветлување производителот со историја на 100 години во Кина.Вие сте добредојдени да го изберете вашиот омилен светилки.Материјал : алуминиум-Номинална моќност : Номинална моќност : 10w10 W големина:-Дијаметар : 10.8 см, Висина : 7cm, Монтирање на решетка : 8.8-9.8 см-Објект Тежина : 130g-Напон : 90v-240v-температура на Бојата : топло светло(3000k), бела светлина(6000k)-Светилка тело боја : црна-извор на Светлина : LED(вклучуваат)-Светлечки агол : 100% астигматизам-Зрачењето област : 5㎡-10 ㎡-Инсталација : вдлабнати mounted Light на ветер : adjustable Technology : заварување, сликарството, чистење итн.Стил : модерна, european Fixture светлина, шок-resistant Application : апарати за домаќинство, супермаркет, изложба, хотел, комерцијални, ресторан, задниот ѕид и затворен осветлување.По-продажбата на гаранција : Ако имате било какви прашања, можете да пратите e-mail на нас, и ние ќе ви ги даде задоволителен одговор во рок од 12 часа, бидејќи вие сте нашиот Бог.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

WGGCC Новина Светла,Led Таванот Рефлектори, 7W Акцент Место Светло се Качи на Таванот Светлина Тела, Црни Алуминиумски

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

DEN 3328.80

ASPZQ LED светлото на рефлекторите Градината Светилка Светла Отворено Водоотпорен Пејсажи Осветлување за Коридори,

✔ Материјал : Умрефрлија алуминиум .Светилка тело не попуштат, висока температура отпор, долг живот ✔ Т�

DEN 1068.00