• Новак
LAJS Осветлување Рефлектор, 2 во 1 Фото Студио Рефлектор Преносни Мулти Цел Расклопна со Носи Торба за Внатрешна и Надворешна Фотографија

LAJS Осветлување Рефлектор, 2 во 1 Фото Студио Рефлектор Преносни Мулти Цел Расклопна со Носи Торба за Внатрешна

DEN 1893.60

Достапност
Достапно за нарачка

Златна рефлектор одразува светлината со своите златна боја, која се совпаѓа со топло на сонцето, па затоа често се користи за да се пука на отворено портрети за да се постигне јасно ефект дури и во светлото. 2 во 1 мулти цел рефлектор е количка и може да бидат зачувани во една кеса кога не е во употреба.Тоа не заземаат секој простор и е погодно да се преземе кога ќе излезе за фотографија.Сребро рефлектор има најсилен рефлексивноста и е најчест и најпознатите разноврсна.Тоа може да се дополни светлина и во слаба светлина средини.Со еластична пролет челик рамка, тоа е лесно да се прошири и договор, многу флексибилни за да ги користите.На задебелена челик е направен од нерѓосувачки челик, кој не е лесно да ' рѓа и се повеќе издржливи.Функција : 1. Сребро рефлектор има најсилен рефлексивноста и е најчест и најпознатите разноврсна.Тоа може да се дополни светлина и во слаба светлина средини.2. Златна рефлектор одразува светлината со своите златна боја, која се совпаѓа со топло на сонцето, па затоа често се користи за да се пука на отворено портрети за да се постигне јасно ефект дури и во светлото.3. 2 во 1 мулти цел рефлектор е количка и може да бидат зачувани во една кеса кога не е во употреба.Тоа не заземаат секој простор и е погодно да се преземе кога ќе излезе за фотографија.4. Со еластична пролет челик рамка, тоа е лесно да се прошири и договор, многу флексибилни за да ги користите.5. На задебелена челик е направен од нерѓосувачки челик, кој не е лесно да ' рѓа и се повеќе издржливи.Спецификација : Предмет Тип : Осветлување Reflector Material : Најлон Cloth Product Боја : Како На Слики Прикажани Дијаметар : Прибл. 80см / 31.5 in Product Тежина : Околу. 300g / 10.6 oz Reflective Боја : Сребро и gold Features : Свитлива, 2 бои во one Applicable Сцена : Внатрешен и надворешен портрет фотографија, пополнете light Пакет Листа : 1 x 2 во 1 Осветлување Reflector1 x Складирање Торба .

Спецификацијата

Item Type:
Lighting Reflector
Material:
Nylon Cloth
Product Color:
As Pictures Shown
Diameter:
Approx. 80cm / 31.5in
Product Weight:
Approx. 300g / 10.6oz
Reflective Color:
Silver and gold
Features:
Foldable, 2 colors in one
Applicable Scene:
Indoor and outdoor portrait photography fill light
Package List:
1 x 2 in 1 Lighting Reflector1 x Storage Bag   :

Со стоката дадена додека купуваат

Камерата Осветлување Рефлектор 5-во-1 Расклопна Мулти-Диск Овална Светлина Рефлектор, со Торба Проѕирен Сребро

✔5 во 1 Фотографија Рефлектор : Отстранлив Реверзибилна Zippered Slipcover Црно блокови од несакани светлина; Зл�

DEN 1982.40

Големиот Општи 80851 Килибар Правоаголна Стап-На Рефлектор со Хром Пластични Украси За Камиони, Влечење, Приколки,

Ги исполнува или го надминува ТОЧКА и / или SAE стандарди.Правоаголни стапна рефлектор за автомобили, кам�

DEN 945.60

3 Инчен Круг DOT-SAE Жолто/Црвени Висока Видливост Рефлексивни Стап-На Призмата Рефлектор | Strong Лепило/Водоотпорна

Се користи за комунални приколка браник, фендер комплет, камион додатоци, автомобилски, патекатасопств�

DEN 286.80

WYS-Рефлектор, 1pc на Универзалната Водоотпорен Автомобил Опфаќа Отворено Заштита од Сонце Покритие за Автомобил

Ние ќе направи максимални напори за да можете 5ѕвезда услуга.Објектот Должина : 5m.Материјал Тип : Оксфорд

DEN 528.00

BEESCLOVER Автомобил Рефлексивни Лента на Вратата Предупредување Рефлектор Карбонски Влакна Универзална Прозрачна

Антисудир и нула заштита за да се заштити вратата на автомобилот На видлив одраз предупредување налепн

DEN 246.96

BEESCLOVER Автомобил Рефлексивни Лента на Вратата Предупредување Рефлектор Карбонски Влакна Универзална Прозрачна

Антисудир и нула заштита за да се заштити вратата на автомобилот На видлив одраз предупредување налепн

DEN 244.56