• Новак
Recombinant Danio rerio Neurogenic диференцијација фактор 1 (neurod1) (Recombinant Протеини)

Recombinant Danio rerio Neurogenic диференцијација фактор 1 (neurod1) (Recombinant Протеини)

DEN 1406.40

Достапност
Достапно за нарачка

Gene Name : neurod1; nrd; neurod; невро-D; Neuro D; Neuro D1. Syn Name : neurogenic диференцијација фактор 1; Neurogenic диференцијација фактор 1. NDF1; Beta2/Neuro D; et ID309883.9; невронската диференцијација 1. Seq Pos : 1-350. Чување : Чувајте во -20 степен В, за продолжен складирање, се зачува во -20 степен C или -80 степен C. СЛОБОДНО-8 GB-USBDrive за оваа точка.Објектот е за истражување употреба.НЕ за дијагностички/тераписка постапка. *Извор : E Коли или Квасец или Baculovirus или Mammalian Ќелија; *Чистота : >90%; *Таг Информации : Неговата означени; *Видови : Danio rerio (Zebrafish) (Brachydanio rerio); *Чување на Баферот : Tris-врз основа на баферот,50% glycerol; *Забелешки : Повторува замрзнување и одмрзнување не е препорачливо.Продавница работи aliquots во 4 степен C до една недела.; *Seq : MTKSYSEESM MLESQSSSNW TDKCHSSSQD ERDVDKTSEP MLNDMEDDDD AGLNRLEDED DEEEEEEEED GDDTKPKRRG PKKKKMTKAR MQRFKMRRMK ANARERNRMH GLNDALESLR KVVPCYSKTQ KLSKIETLRL AKNYIWALSE ILRSGKSPDL MSFVQALCKG LSQPTTNLVA GCLQLNPRTF LPEQSQEMPP HMQTASASFS ALPYSYQTPG LPSPPYGTMD SSHIFHVKPH AYGSALEPFF DTTLTDCTSP SFDGPLSPPL SVNGNFSFKH EPSSEFEKNY AFTMHYQAAG LAGAQGHAAS LYAGSTQRCD IPMENIMSYD GHSHHERVMN AQLNAIFHDS; *Пристапување# : NP_571053.1; NM_130978.1; O42202; *Опис : neurod1; neurod, nrd.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат