• Новак
ЦИТАТИ разгледница сет на 20. Пост картичка различни пакет со познатиот цитат разгледници. Произведено во САД.

ЦИТАТИ разгледница сет на 20. Пост картичка различни пакет со познатиот цитат разгледници. Произведено во САД.

DEN 223.68

Достапност
Достапно за нарачка

Овој сет содржи 20 разгледници, 1 за секој дизајн.Големина 4 x 6 инчи (10 x 15 cm).Сјајни УВ слој на предната за трајност и заштита.Нашите разгледници се испечатени на 16 pt (360 gsm) премија здрав квалитет cardstock.Ова е максималната дебелина е дозволено од страна на USPS за разгледница да бидат испратени без плик.Идеален за собирачи, Postcrossing, scrapbooking, училиште разгледница размена на проекти, подароци, покани, или едноставно испраќање на белешка со некој пријател.Печатени во САД.Нашите разгледници се испечатени на 16 pt (360 gsm) премиум квалитет cardstock.На разгледници се УВ-обложена на предната страна за трајност и заштита.Големина 4 x 6 инчи (10 x 15 cm).Печатени во САД.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Гроздобер Патување Разгледници од Целиот Свет Уметност Печатење Разгледница Постави за Деца со Мејлинг Страна

Гроздобер патување разгледници од целиот свет.Димензии : 4 X5.6 инчи (10.2 X 14.2 cm).Количина : 6 парчиња разгледн

DEN 167.52

30 КОМПЈУТЕРИ Прекрасен Свет Патување Сценографијата Пост Картички, Уметнички Ретро Разгледници за Сите Прилики

Пакетот вклучува 30 парчиња сценографијата разгледници.Пластични тетрапак пакување.Совршени за подаро

DEN 263.76