• Новак
Крупни Браун Игралиште на Песок, 1kg - Одлично за Експерименти Кои Вклучуваат Песок На Curated Хемиски Колекција од Иновациите Наука

Крупни Браун Игралиште на Песок, 1kg - Одлично за Експерименти Кои Вклучуваат Песок На Curated Хемиски Колекција

DEN 1068.00

Достапност
Достапно за нарачка

ИГРАЛИШТЕ на ПЕСОК | 1kg шише на игралиште на песок.ХЕМИЈА & ГЕОЛОГИЈАТА | Користи како извор на песок, кој е погоден за голем број на експерименти во Хемијата и Геологијата.ИНСТРУКЦИИ | Производ инструкции и безбедно користење & складирање информации се печатат директно на производот шише.MSDS е на располагање по барање.За Лабораториска Употреба.Не за лек, храна или домашна употреба.Да се чува вон дофат на деца.ПРОИЗВЕДЕНИ ВО САД | На Curated Хемиски Колекција од Иновациите Наука е составен од високо квалитетни хемиски производи кои се произведени во сад.Крупни Браун Игралиште на Песок, 1kg Single, 1kg шише на игралиште на песок.Игралиште на песок е погоден за голем број на експерименти во Геологијата и Хемијата, што го прави совршено се вклопуваат во секој образовни лабораторија.Безбедно ракување и чување на процедури печатат директно на шишето.На Curated Хемиски Колекција од Иновациите Наука е составен од високо квалитетни хемиски производи кои се произведени во сад.За Лабораториска Употреба.Не за лек, храна или домашна употреба.Да се чува вон дофат на деца.За повеќе информации, се однесуваат на Безбедноста на Податоците на Состојба.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат