• Новак
1/2X2 1/2 Штекер Рамо Завртка Обичен (Пакет Количина 25) П.Н.Е.-5040SS од Korpek

1/2X2 1/2 Штекер Рамо Завртка Обичен (Пакет Количина 25) П.Н.Е.-5040SS од Korpek

DEN 3825.60

Достапност
Достапно за нарачка

За ротација или лизгање апликации, како што се макара шахти, во удар и умираат на работа или за употреба како имајќи го pin-от.Рамо завртки се исто така познати како "stripper завртки".Рамо завртки ќе бидат направени фабрикувани од легиран челик имаат еден или повеќе од следниве елементи : хром, никел, молибден или vanadium, во доволни количини за да се осигура цврстина наведени подолу.Рамо завртки ќе биде термички обработени од страна на нафта изгасне од над трансформација температура и потоа калено на температура не пониска од 650°F.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

18-8 Нерѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард

188 нерѓосувачки челик обезбедува добра отпорност на корозија и сила, додека рамнина на површината нема �

DEN 163.20