• Новак
Рамни Подлошки Топла Натопена Поцинкуван USS - 3/8 (ID 7/16, OD 1) - Количина-100

Рамни Подлошки Топла Натопена Поцинкуван USS - 3/8 (ID 7/16, OD 1) - Количина-100

DEN 175.92

Достапност
Достапно за нарачка

Станот за миење е тркалезна надворешниот дијаметар тенок прстен со центар дупка (внатрешен дијаметар) удирани со тупаници да го големина само поголеми од гром или завртка.Рамни подлошки обично се користи за да се дистрибуираат носивост на навој завртки, навртки и завртки еднакво како fastener се затегнати.Топла натопена поцинкуван рамни подлошки имаат цинк бања завршувањето на процесот.HDG обврзници на легиран челик кој делува како прв слој на одбрана против ' рѓа.Топла натопена поцинкуван рамни подлошки се corrision отпорни.Користете само HDG производи со други производи од истиот материјал.Топла натопена поцинкуван рамни подлошки имаат цинк бања завршувањето на процесот.HDG обврзници на легиран челик кој делува како првиот слој на одбрана против ' рѓа.Топла натопена поцинкуван производи треба да се користат само со другите производи од истиот материјал.Топла натопена поцинкуван сврзувачки елементи понуди супериорен отпорност на корозија и се добро прилагодени за груби средини.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат