• Новак
Тактички Целосна Прст Тешко Зглоб Ракавици, Борбената Обука Ракавица, Outdoor Спортови, Лов Макбаскет Airsoft Мото Опрема

Тактички Целосна Прст Тешко Зглоб Ракавици, Борбената Обука Ракавица, Outdoor Спортови, Лов Макбаскет Airsoft

DEN 479.76

Достапност
Достапно за нарачка

Лиен Поликарбонат Тешко Стави На Запалената.Засилен Дланки со Ергономски Баласт.Целосна Прст Заштита.Издржливи Полиуретан и Најлон Тело.Прилагодливи Кука & Јамка Зглоб.Што ако вие не мора да се жртвува заштита за утеха кога станува збор за одбрана на рацете против повреда.Па, со нашите Mc Guire Опрема Целосна Прст Тешко Зглоб Ракавици, ќе нема!Изградени да издржат влијание, тие ги заштити вашите раце од прекини, гребнатинки, и други ситни повреди.Нашите тешко зглоб ракавици функција моделирани поликарбонат зглоб школка задолжен да го штити носителите од влијанието поврзани со повреди.Овие ракавици, исто така, имаат засилен дланки, каде екстра соочи се обезбедува дополнителна заштита и неговиот ергономски дизајн го подобрува вашиот зафат.Тие, исто така, се прилагодливи на зглобот, така можете да добиете најмногу се обезбеди одговара можно.Погоден за сите клими, овие ракавици остануваат трајни, дише, и нуди широк опсег на движење.Овие квалитети прават идеален за носење за дома одржување, дом, лов, возење мотоцикл, макбаскет, airsoft, и други активности на отворено.Увезени.Грижа Инструкции : Ги чисти или рака мие и се исуши.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

CTB за Еднократна употреба Нитрилна Ракавици, Големина Медиум - Кутија од 100 Ракавици Латекс Слободни, Прав-Бесплатно,

Мултицел.Правfree / Латекс Слободни.Нестерилни.Нитрилна Синтетички Мешавина 100 Ракавици / Кутија.CTB за Едн

DEN 692.40