• Новак
Рака Reamers, Т Форма се Справи со Мал Волумен Висока Цврстина High Speed Челик Заострените Reamer за Отворено за Машини за Chamfering(Круг месо тело Коси Reamer 5-16mm)

Рака Reamers, Т Форма се Справи со Мал Волумен Висока Цврстина High Speed Челик Заострените Reamer за Отворено

DEN 686.40

Достапност
Достапно за нарачка

Лесен и Пренослив : Reamer е лесен во тежина, во мали димензии, лесна за носење и чување, лесен и брз за употреба, и стабилна во однос на перформансите.Парична казна Изработка : Заострените reamer е парична казна изработка, алатка за отстранување на burrs од челик, месинг, алуминиум, пластика, дрво и плочи.High Speed Челик Материјал : Рака reamers е изработени од high speed челик, која има висока цврстина, отпорност на абење и трајност, и може да се користи за долго време.Т Облик на Рачка : Т облик се справи обезбедува повисок левериџ и е полесно да се користи, кој е удобен за вашата работа и да ги зачувува напор за вас.Поле на Примена : Reamer е погодна за дупки со не стандардни дијаметри, рачни метал коси reamers, машини за chamfers, коси дупки, итн.Функција : 1. Т Облик на Рачка : Т облик се справи обезбедува повисок левериџ и е полесно да се користи, кој е удобен за вашата работа и да ги зачувува напор за вас.2. Парична казна Изработка : Заострените reamer е парична казна изработка, алатка за отстранување на burrs од челик, месинг, алуминиум, пластика, дрво и плочи.3. High Speed Челик Материјал : Рака reamers е изработени од high speed челик, која има висока цврстина, отпорност на абење и трајност, и може да се користи за долго време.4. Поле на Примена : Reamer е погодна за дупки со не стандардни дијаметри, рачни метал коси reamers, машини за chamfers, коси дупки, итн.5. Лесен и Пренослив : Reamer е лесен во тежина, во мали димензии, лесна за носење и чување, лесен и брз за употреба, и стабилна во однос на перформансите.Спецификација : Предмет Тип : Reamer Material : Висока Брзина Steel Weight : Прибл. 56g-129g / 2.0 oz-4.6 oz Scope на Примена : Дрво Chamfering, Коси Дупка, Итн.Пакет Листа : 1 x Коси Reamer1 x Handle Note : Прирачник за мерење може да предизвика некои грешки.Ве молиме погледнете го вистински објекти.

Спецификацијата

Item Type:
Reamer
Material:
High Speed Steel
Weight:
Approx. 56g-129g / 2.0oz-4.6oz
Scope of Application:
Wood Chamfering, Taper Hole, Etc.
Package List:
1 x Taper Reamer :
1 x Handle :
Manual measurement may cause some errors. Please refer to the actual objects :

Со стоката дадена додека купуваат