• Новак
Aveeno Поправка CICA Рака Маска со Prebiotic Овес и Шеј Путер за Дополнителен Сува Кожа, Paraben-Free и Мирис-Слободен 1 Пар (Пакување од 3)

Aveeno Поправка CICA Рака Маска со Prebiotic Овес и Шеј Путер за Дополнителен Сува Кожа, Paraben-Free и Мирис-Слободен

DEN 229.68

Достапност
Достапно за нарачка

Се врати од суштинско значење влага екстра сува кожа со Aveeno Поправка CICA Рака Маска.Овие лесен за употреба, не-капе рака ракавици се најновите прилог на Aveeno Кожата Олеснување колекција.CICA доаѓа од францускиот збор "Cicatrisation." Поправка на рака маска е формулиран за интензивно влага и поправка екстра сува кожа.Поправка на рака маска е исполнет со уникатна формула која им помага на баланс на природната влажност на кожата бариера.Збогатен со шеј путер и содржи нивоа на prebiotic овес што се познати дека имаат благотворно и негување својства, оставајќи ја вашата раце на видно место мека, мазна, и здрав изглед.Остава рацете на видно место мека, мазна, и здрав изглед.Навлажнувачки рака ракавици се paraben-free, мирис-бесплатно, и формулиран за да се биде нежна доволно за чувствителна кожа.Поглезите вашите раце со AVEENO Поправка CICA Рака Маски.Овие кожата олеснување ракавици се збогатени со шеј путер и навлажнувачки prebiotic овес—познат да имаат благотворно и негување својства—да им помогне на враќање од суштинско значење влага екстра-се исуши кожата, оставајќи ја вашата раце на видно место мека, мазна, и здрав изглед.Од дерматолог-се препорачува бренд, овие не-капе CICA рака маски се формулирани за да биде нежен доволно за чувствителна кожа и се и paraben - и мирис-слободни.Раката маски се лесни за употреба : Едноставно измијте и исушете вашите раце, носат ракавици за приближно 10 минути, и отстранете—не треба да се измијат.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Рака Хидратантна Маска Рака Ракавици, Јадев Белење Хидратантна Нега На Рацете Алатка, Навремено Белење, Прирачник

Опис : Земете ја вашата раце на одмор и регенерирање во само 20 минути и да се направи најмногу од вашиот в

DEN 194.16