• Новак
CB Антена за БЛАГАЈНИЧКИ Радио 27 Mhz со 4M RG-58U Кабел за Антена Целосен Комплет со PL259 Конектор Магнетни Антена за Граѓанин Бенд Радио

CB Антена за БЛАГАЈНИЧКИ Радио 27 Mhz со 4M RG-58U Кабел за Антена Целосен Комплет со PL259 Конектор Магнетни

DEN 599.76

Достапност
Достапно за нарачка

1.f ONGHOO БЛАГАЈНИЧКИТЕ 12 инчен антена со стандардни 3/8 x 24 нишка.Погоден за стандардот на БЛАГАЈНИЧКИТЕ радио. 2.Користете SWR Метар за да се добие најниска читање(Обично, не повеќе од 1.5). 3.Добар спектар, низок профил, и лесно се инсталира на покривот или багажникот на секое возило. 4.Пакет : БЛАГАЈНИЧКИТЕ 12 инчен антена, магнет база со 4 M RG-58 U кабел со PL-259 конектор и заклучување со завртки. 5.Се обрне внимание на максималната висина на патот за да се осигура дека антената не ќе се смести било градба.Спецификации : Фреквентен опсег : 26-28 MHZ БЛАГАЈНИЧКИТЕ Антена : 12 Инчен Магнет база дијаметар : 68mm Кабел : 4 M RG-58 U Тежина : 500 g Стекнат : 3d B V. S. W. R. : 1.2 : 1 Отпорност : 50 Ohm Max FR моќност : 30 W Должина на : 0.35 м Пакет : 1 x 27 MHz (26-28 MHz) антена за рачни БЛАГАЈНИЧКИТЕ мобилен радио 1 x магнет база и 4 M RG-58/U 1 x заклучување со завртки.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат