• Новак
Cubauto 4 Редови Радијатор+Покровот Фанови+Термостат Компатибилен За 1987-2006 Jeep Wrangler TJ YJ ГМ Chevy V8 1988 1989 до 1992 година 1995 година 1997 2002 2004

Cubauto 4 Редови Радијатор+Покровот Фанови+Термостат Компатибилен За 1987-2006 Jeep Wrangler TJ YJ ГМ Chevy

DEN 7416.00

Достапност
Достапно за нарачка

Компатибилен За 1987-2006 Jeep Wrangler TJ YJ ГМ Chevy V8. Основни Големина : 18 1/2"H X 20 1/8"W / Вкупната Големина : 23 3/8"H X 25 3/4"В Целосна авијација-алуминиумска изработка, 100% заварени од TIG.Дербито дизајн/ја подобрува ладење од 35 -45% temp. 4 Ред Наменета За Супер-ефикасен систем за Ладење.Радијатор Големина : Ред : 4 Ред Core Материјал : Целосна Алуминиум Радијатор Капа : вклучени Основни и Резервоарот : Сите Алуминиум Core Големина : 18 1/2"H X 20 1/8"W Вкупната Големина : 23 3/8"H X 25 3/4"W Горниот ЦРЕВО КОНЕКЦИЈА(ЛЕВО) : 1 1/2" ДНОТО ЦРЕВО КОНЕКЦИЈА(ДЕСНО) : 1 3/4" Менувач : Автоматски и Рачни.Ве молиме Проверете ја Големината Пред да го Купите!Возилото Fitment : Компатибилен За Jeep Wrangler YJ TJ w/Chevy Мотори Автоматски и Рачни 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 Компатибилен За Jeep Wrangler YJ ГМ chevy V8 Конверзија Автоматски и Рачни 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 ФАНОВИ : Максимум Фан CFM : 1730 cfm Фан Дијаметар (во) : 16.050" Дебелина (во) : 2.500" Број на Сечива : 10 ножеви Максимална Фан ВРТЕЖИ во минута : 2,250 вртежи во минута Сечилото Материјал : Пластични Amp Подготви : 12.70 засилувачи Вклучува Монтажа Јазичиња за Лесно Zip Вратоврска Инсталација Термостат за Полнење : Универзална одговара за било автомобилската возило и електричен вентилатор.Се активира од страна на заземјување електрични фанови на претходно поставената температура. 180'F, пак, на температура, 165'F turn-off температура. 3/8" NPT темата-во месинг сонда w/ 1/2" NPT адаптер вклучен.Сондата обично теми во радијатор, вода штекер или колектор.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат