• Новак
ColQuee 4 Ред Core Алуминиум Радијатор Термостат Покровот 2 X 12 Фанови Compitable за 1983-1997 Ford Bronco Камион F-150 F-250 F350 V8 85 96 88

ColQuee 4 Ред Core Алуминиум Радијатор Термостат Покровот 2 X 12 Фанови Compitable за 1983-1997 Ford Bronco

DEN 6456.00

Достапност
Достапно за нарачка

70 засилувачи.8 L V8 Engine Compitable за 1985-96 Ford F150 Камион Радијатор 5.5 L V8 Engine Compitable за 1988-97 Ford F450 Камион Радијатор 7.0 L Compitable за 1988-1997 Ford F450 Камион Радијатор 7.050"Дебелина (во) : 2. -Можете да проверите повеќе Возило Fitment над производ е насловот.Ако имате било какви прашања, можете да ни кажете во кое било време, и ние ќе ви помогнат наскоро. ☆ИСПОРАКА И УСЛУГА! - Објектот ќе биде предаден во рок од 1 работен ден од нашите САД магацински простор, и ќе бидат доставени во рок од околу 3-5 работни дена.5 L V8 Мотор Радијатор Конфигурација : Материјал : Алуминиум Високи Перформанси Трки Spec.☆PAKAGE ВКЛУЧУВАЈЌИ! - ЕДЕН 4 Ред Целосна Алуминиум Радијатор+Алуминиумски Покровот+2 X12"Фанови Compitable за 1985-1997 Ford F250 F350 Камион Радијатор 5.Пренос Кулер : Вклучени (1/8-27 NPT) ОЕМ Стил Месинг Petcoke Drain CNC машински додатен вратот и cap Aircraft 5057 одделение алуминиум и со суров алуминиум finish Fans Детали : Максимум Фан CFM : 1730 cfm Fan Дијаметар (во) : 12.8 L V8 Engine Compitable за 1985-97 Ford F250 Камион Радијатор 5. ☆КАПАЦИТЕТ & ТЕХНИКА! - Со Висока технологија за контрола на квалитетот и CE заварување изработка, Светлината тежина Алуминиум радијаторот може да биде директна топ-на ОЕМ fitment или замена лесно, и тоа може да се подобри 30%-45% повеќе ладење перформанси отколку да го замени оригиналот. 4-Редовите на цевки Core Трки Дизајн Основни Димензии : 18"H x 28 1/8"W x 2 3/4"Т Вкупните Димензии : 22 1/2"H x 37 1/4"W Горниот Влезот : 1-3/4" се наоѓа на страната на совозачот. ☆ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ! - Core Големина : 18"H x 28 1/8"W x 2 3/4"Т ; Вкупната Големина : 22 1/2"H x 37 1/4"W ; Горниот Црево : 1 3/4"-десно ; Пониски Црево : 1 3/4"-лево ; Максимална Фан CFM : 1730 cfm ; Максимална Фан ВРТЕЖИ во минута : 2,250 вртежи во минута ; Фанови Amp Подготви : 12.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат