• Новак
Најк Мажите Удар Работи Чевли, НАС:7.5

Најк Мажите Удар Работи Чевли, НАС:7.5

DEN 934.32

Достапност
Достапно за нарачка

Синтетички единствена.Се водат горниот дизајниран да се вклопуваат како втора кожа.Ниска густина пена им овозможува на ногата се чувствуваат поврзани на земјата.Пета-да-пети жлебови овозможи мулти-насочен флексибилност.Асиметрични алкохол систем е поставен на страна за ублажување на притисокот врз вашиот instep.Bootie изградба интегрира јазикот да се обезбеди сит, лесна одговара.Совршен за растојанија до 5 километри, Nike Слободни RN 5.0 се враќа на своите чевли корени наменета за природни движења.Надгради flex рецки и модифицирани пена midsole нудат поголема флексибилност од претходниот модел, за бос се чувствува на секој чекор.Горниот дел, направени од дише и се водат мрежа, го следи движењето на нозете, додека надворешните слоеви на синтетички велур обезбеди идеална поддршка и стабилност.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат