• Новак
Freekeh & Црвена Quinoa

Freekeh & Црвена Quinoa

DEN 2059.20

Достапност
Достапно за нарачка

СУПЕР ЗРНА : Freekeh & Quinoa нуди двоен удар на исхрана со тоа што и двајцата богати со влакна и протеини.КОМПЛЕТНИ ПРОТЕИНИ : Обезбедува сите есенцијални амино киселини кои се потребни за добро здравје.НИЗОК ГЛИКЕМИСКИ ИНДЕКС (GI) : Добар за управување со шеќер во контрола.ОБРОК ПЛАНИРАЊЕ : се Користи во различни рецепти од појадок житни да салати & срдечна главните јадења.Производ од САД. 100% природно – без конзерванси или пестициди.Овие Супер зрна биле потпора за храна и здравје за милениуми.Денес, овие срдечна зрна ќе се обезбеди здрава алтернатива на низа на храна и храна стилови.Готвење Инструкции Место 1/2 чаша на жито & 1 1/2 чаша вода во saucepan и донесе на зоврие.Промешајте, намалување на топлината да врие.Капак и се готви за 40-45 минути.Отстрани од топлина & нека стојат за 5 минути.Исцедете било преостаната вода.Приноси : 1 1/2 чаши.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат