• Новак
Miski Органски - Органски Quinoa Снегулки - Сертифицирани Органски, Кошер, Не-Гмо, Вегетаријанци, Глутен Слободно - богата со Железо - Извор на Влакна - Ниски Во Калории | 1 Pac

Miski Органски - Органски Quinoa Снегулки - Сертифицирани Органски, Кошер, Не-Гмо, Вегетаријанци, Глутен Слободно

DEN 311.76

Достапност
Достапно за нарачка

QUINOA СНЕГУЛКИ : Нашата quinoa снегулки се направени од 100% органски бела quinoa навива во многу тенки лушпи.Оваа superfood-деривативните е извор на растителна основа протеини и диетални влакна и е преполна со негување на добрина од суштинско значење за вашата благосостојба.БЕСПЛАТНИ GMOS : Нашата органски quinoa снегулки доаѓаат од високи Андите на Перу, каде што земјата е богата со хранливи материи, без GMOs и се одгледува во еден одржлив начин од страна посветена на локални фармери кои работеле на земјиште за идните генерации.Сертифицирани Органски, Кошер, не-ГМО, вегетаријанци, глутен слободни, фер кои се тргува.БРЗИ ФАКТИ : ЕДНА порција на quinoa снегулки содржи 3 грама диетални влакна, што е еднакво на 11 проценти од препорачаната дневна доза и здрави протеини, со 3 грама по порција.ЗДРАВИ И ХРАНЛИВИ : Quinoa снегулки се ниски во калории, ниско ниво на масти и холестерол-слободни.Брзо и лесно да се подготви, quinoa снегулки се направи здрав и хранлив топол појадок житни!.ПОДГОТОВКА НА QUINOA СНЕГУЛКИ : Донесат 1 чаша млеко да зоврие во saucepan, додадете 1 чаша quinoa снегулки и нека quinoa се готви за 2 минути.Додадете мелен цимет, суво грозје, cacao nibs и промешајте добро.Исклучување на топлина и да овозможи се меша да се излади малку.Додадете јавор сируп како што сакате.Нашите quinoa снегулки се направени од 100% органски бела quinoa навива во многу тенки лушпи.Оваа superfood-деривативните е извор на растителна основа протеини и диетални влакна и е преполна со негување на добрина од суштинско значење за вашата благосостојба.Quinoa снегулки се ниски во калории, ниско ниво на масти и холестерол-слободни.Брзо и лесно да се подготви, quinoa снегулки се направи здрав и хранлив топол појадок житни!.Органски Бела Quinoa.Големина на : 1 Пакет, 2 Пакет, 1 Kg.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат