• Новак
Сите Здравствени Антибактериски Чиста Лепило Подлога Завои, 3 во х 4 во, 30 ct | Помага да се Спречи Инфекција, крупните Удобно Заштита за Прва Помош и Раната Грижа

Сите Здравствени Антибактериски Чиста Лепило Подлога Завои, 3 во х 4 во, 30 ct | Помага да се Спречи Инфекција,

DEN 191.76

Достапност
Достапно за нарачка

Чиста прва помош завои се изработени од мек, флексибилен материјал за удобност.Антибактериски завој убива бактериите да помогне да се спречи инфекција.Нелеплива подлога перници и им помага на заштита на ситни парчиња, инциденти, и рани.Флексибилни завој е дизајниран да се печат на кожата на сите четири страни за да им помогне го задржи нечистотија и загадувачи надвор.Кутија содржи 30 екстра-голема 3" X 4" Фластер влошки.Екстра-големи сите-здравје Антибактериски чиста лепило подлога завои се направени од Чиста, флексибилен материјал кој е мек на допир и удобен за носење.Овие влошки обезбеди ефективно, микроб-убиството заштита на ситни парчиња, инциденти, и изгореници.Овие Антибактериски завои имаат нелеплива подлога обложена со benzalkonium хлорид за да ги убие бактериите и помогне да се спречи инфекција, додека за заштита и амортизирање на рани.Првата помош, завој се направени од меки, удобни ткаенина која flexes како што се движи, и е дизајниран да се печат на кожата на сите четири страни на намалување да се обезбеди дополнителна заштита од нечистотија и загадувачи.Овие стерилен завој влошки имаат голема покриеност и може да се користи за лекување на ситни парчиња, инциденти, плускавци, или изгореници на колената, лактите, shins, грб, и повеќе.Сите-здравје Антибактериски чиста лепило подлога завои се суштински за секој добро порибено за прва помош комплет.Овие завои не се направени со природна гума латекс.Производот е направен во САД со глобално извори материјали.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат