• Новак
3M STERI-Лента Соединение Benzoin Тинктура 0.6 mL, 2/3cc Стерилни Шишенцето 10-Pack C1544 САД

3M STERI-Лента Соединение Benzoin Тинктура 0.6 mL, 2/3cc Стерилни Шишенцето 10-Pack C1544 САД

DEN 378.96

Достапност
Достапно за нарачка

Зголемување на лепење - Комплексот Benzoin употреба на лекот може да се користи за да се зголеми Steri-Лента на Кожата Затворање на лепливоста.Asceptic испорака - Стерилна лента за пакување овозможува aseptic испорака.Подобрување на лепливоста на 3 MSteri-Strip Skin Затворање на кожата.Произведено во САД.Вклучени се 10 запечатени ампули. 3 M Steri-Лента Соединение Benzoin Тинктура е алкохол решение на соединение benzoin кои може да се користи за да се зголеми сраснување на 3 MSteri-Strip Skin Затворање на кожата. 2/3cc шишенцето Соединение Benzoin употреба на лекот.Спецификации Бренд : Steri-Лента Оддел : Критична Нега, Итен случај, Единица за Интензивна Нега, Труд & Испорака, Медицински-Хируршки, Операционата Сала-Хирургија, Orthopedics, Педијатрија, Ургентна Грижа, Рана Грижа Противалергиски : Нема Латекс : Нема Национален Парк Број : 6505013316461 НЗС e Class Код : EIR Тип на Производ : Кожата Затворачи Волумен (метрички) : 0.6 ml.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Dimora Мека Водоотпорен со Силиконска Лента со Лесно Солза Дизајн, Лепило, Удобно Дише Болка-Бесплатно Отстранување

БолкаБесплатно Отстранување:Нежна, мека лепливоста, одговара на кожата и, намалување на траумата и бол

DEN 976.80