• Новак
Cuisinart CGG-180T Petit, Гурманските Преносни Tabletop Пропан Гас Скара, Црвена

Cuisinart CGG-180T Petit, Гурманските Преносни Tabletop Пропан Гас Скара, Црвена

DEN 3350.16

Достапност
Достапно за нарачка

ПОКРИЕНОСТ : .Преносни гас скара со 145-плоштадот-инчен бразилецот област и foldaway нозе.Готвачи 8 хамбургери, 8 стекови, 6 до 10 пилешки гради, или 4 килограми риба.Моќен 5,500 BTU нерѓосувачки челик режач, па дури и топлинска порцелан-емајлирани решетки.Алуминиум нозе и стабилизирање на нозете се постави во секунди; интегрирање на капакот заклучување држи капакот да се обезбеди.Се изговара briefcase-стил сметководствена рачка; тежи 13.5 фунти.Боја : Petit, Гурманските Tabletop Гас Скара, Црвена Боја.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат