• Новак
Speedball Професионални Олеснување 6-Боја На Мастило Во Собата, Supergraphic Црна, Quinacridone Црвена, Hansa Жолта, Phthalo Сина, Титаниум White & Транспарентна База, 8 Унца Лименки

Speedball Професионални Олеснување 6-Боја На Мастило Во Собата, Supergraphic Црна, Quinacridone Црвена, Hansa

DEN 2039.76

Достапност
Достапно за нарачка

ПОБЕЗБЕДНО PRINTMAKING - Speedball Професионална Помош мастило е вода-miscible, на база на масло printmaking мастило.ПРОФЕСИОНАЛЕН КВАЛИТЕТ - Направени од највисок квалитет, lightfast пигменти достапни без додаден спојници.РАЗВИЕНА ЗА ПРОФЕСИОНАЛЦИ - Обезбедува богат, интензивни, јасни графики со архивски квалитети професионалци побарувачката.ИСКЛУЧИТЕЛНИ РАБОТНИ СВОЈСТВА - Формулирани за работни својства професионални уметници желба - во согласност roll-out, убава пренос и капи, и има фини детали. 6-COLOR SET - Содржи (1) 8oz може секој Supergraphic Црна, Quinacridone Црвена, Hansa Жолта, Phthalo Сина, Титаниум White & Транспарентна База.За да се зголеми транспарентноста, додадете Професионална Помош Транспарентна База.Да stiffen мастило, додадете talc или магнезиум карбонат.Да се слаби, мастило, додадете вода.Традиционалните driers може да се додаде на мастило до 0.5%.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат