• Новак
11 Парче Храна Фидер Бебе Teething Pacifiers Каша и Доделување Боул Силикони Храна Издавање Лажица 4 Меки Силиконски Бебе Лажици за Деца Првата Фаза Сет за Хранење

11 Парче Храна Фидер Бебе Teething Pacifiers Каша и Доделување Боул Силикони Храна Издавање Лажица 4 Меки Силиконски

DEN 479.76

Достапност
Достапно за нарачка

Може да се стави ги во врела вода за околу 3 - 5 минути пред употреба, и треба да се мијат со топла сапун вода или машина за миење садови, по секоја употреба.Се хранат вашето бебе безбедно : овие бебешка храна задолжени за хранење телиња дајте им на децата вкус на храна, овошје, млеко или зеленчук, без гребење на нив, Едноставно стави парче на овошје во внатрешноста на брадавица како вашето бебе, смрди и chews, на сокови од овошје ќе дојде преку додека одржување на големи парчиња безбедно внатрешноста на pacifier, убав начин за деца за да добиете свеж сок и овошје.Квалитет на материјалот : направи на безбеден силикони и полипропилен материјал, овие бебе овошје задолжени за хранење телиња се се сигурни за употреба; Мек и флексибилен материјал може да ги смири бебето teething непријатност со масажа на непца преку џвакањето.Храната фидер бебе поставите како присутни : На храна задолжени за хранење телиња се одлични за бебиња да јадат во здравје и безбеден начин, така што тие, исто така може да биде голема претставува за оние родители на новороденото бебе и деца.Лесно да се носат и чиста : бебето храна фидер собата е доволно мала да се вклопи во една торба, лесно да се носат кога ќе се земе прошетка со вашето бебе; Тие се малку простор во вашата торба, поради неговата компактен дизајн; Силикони овошје хранење брадавица е лесно да се чисти, па вие само треба да се мијат нив во жешка сапуница вода.Целосна храна за бебиња фидер сет : ќе добиете 11 парчиња бебе хранење додатоци комплет од вкупно, кој вклучува 2 парче бебе teething pacifier, 1 парче храна за бебиња фидер шише, 3 парчиња замена хранење брадавиците во различни големини, 1 сет бебе каша и доделување боул, 4 различни обоени силикони бебе лажици.

Спецификацијата

Baby food feeder:
Material:
shell
Size:
3.93 x 2.6 x 0.98 inch (height x upper width x under width)
Size of nipple:
1.65 x 1 inch (L x W), 1.65 x 1.2 inch (L x W), 1.8 x 1.5 inch (L x W)
Color:
as pictures show
Baby food feeder bottle:
Material:
plastic, silicone
Size:
7.9 x 2 inch (H x W)
Color:
as pictures show
Mash and serving bowl:
Material:
plastic
Size:
5.9 x 2.36 inch (L x H)
Color:
as pictures show
Spoon:
silicone
Size:
5.5 inch (L)
Color:
as pictures show
Package includes:
2 x Baby food feeder :
3 x Replacement nipple :
1 x Baby food feeder bottle :
1 x Mash and serving bowl :
4 x Spoon :

Со стоката дадена додека купуваат

Силиконски Бебе Лажица, Бебе Само Хранење Материјали, со Лажица и Вилушка Прибор Сет, Анти-Задави Деца Сребрениот

✿БЕБЕ LED WEANING ESSENTIALS Нашето бебе обука лажица вилушка поставите промовирање на самостојното хранење и б�

DEN 311.76

Деца Прибор, Бебе Вилушка Лажица Силикони Лесно Чистење Првата Обука Обука Лажица за Самостојно Хранење(сина)

Одгледување И Обука На Децата : Со учење да се користи гранки или лажици, тоа е корисно да се посветам на �

DEN 220.56