• Новак
ezpz Мини Прибор (Вилушка & Лажица во Вар) - BPA Free Вилушка и Лажица Години за Прв Храна + Самостојно Хранење - Дизајнирани од страна на Детска Исхрана на Специјалист - 12 Ме

ezpz Мини Прибор (Вилушка & Лажица во Вар) - BPA Free Вилушка и Лажица Години за Прв Храна + Самостојно

DEN 431.76

Достапност
Достапно за нарачка

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Тесен лажица сад / вилушка prongs безбедно да се вклопи деца уста.Силни најлон главата за лесно scooping + пирсинг.Сензорни пречки и воскресна rim обезбеди сетилна свесност.Не се лизга зафат и на кратко, масти, круг се справи прави алчни повеќе успешни.Испакнатини на дното на utensil стабилизира лажица / вилушка кога се на одмор.Учење да се само-feed е важен развоен milestone, и ezpz Мини Прибор се дизајнирани да им помогне на вашето дете да научат како безбедно да се јаде со лажица (scooping) и вилушка (пирсинг).Со лажица и вилушка се многу функционална, тоа е најсоодветно деца прибор на пазарот.На прибор се со цел да се вклопи со години устата, и рацете, и меки силиконски штити еден години забите и непцата.Сетилните испакнатини на вилушка и лажица во садот го активирате сетилна свесност за намалување gagging и гушење.Направен од висок квалитет со силиконска дека е BPA, основни поени, ПВЦ, олово, латекс и phthalate слободни. 12+ месеци.Димензии : Мини Вилушка 4.4 x 1 x 1, Мини Лажица 4.6 x 1 x 1.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Силиконски Бебе Лажица, Бебе Само Хранење Материјали, со Лажица и Вилушка Прибор Сет, Анти-Задави Деца Сребрениот

✿БЕБЕ LED WEANING ESSENTIALS Нашето бебе обука лажица вилушка поставите промовирање на самостојното хранење и б�

DEN 311.76

Деца Прибор, Бебе Вилушка Лажица Силикони Лесно Чистење Првата Обука Обука Лажица за Самостојно Хранење(сина)

Одгледување И Обука На Децата : Со учење да се користи гранки или лажици, тоа е корисно да се посветам на �

DEN 220.56