• Новак
SunCoast SC-Тип-D ATF Целосно Синтетички D-Тип Автоматски Менувач Течност Случај на 3 Дизел/Гас ATF - Не е за Продажба, во Калифорнија

SunCoast SC-Тип-D ATF Целосно Синтетички D-Тип Автоматски Менувач Течност Случај на 3 Дизел/Гас ATF - Не е

DEN 4512.00

Достапност
Достапно за нарачка

Вистински Sun Coast Дизел Производ, Директно Од Производителот.Дизајниран за употреба во повеќето планетарниот-насочена автоматски менувач.Во прилог, ние исто така, додаде многу специфичен вискозност изменувачи, печат и отече адитиви, и анти-пена адитиви.4 Вискозност 153 Индекс на Вискозитет, кп @ -40°C 12,700 Флеш Точка, °C 204 Става Точка, °C -48 Фосфор, Wt.Сликата(s) Прикажани Се За Илустрација Само, Вистински Производ Може Да се Разликува Поради Производ Додаток или Промена.Случај На 3, 1 Галон Jugs.Не е за продажба во CA.НЕ Е ЗА ПРОДАЖБА, ВО КАЛИФОРНИЈА!Вашата Цел Ќе Биде Откажана Ако Превозот Адреса Е Во Калифорнија!.Целосна Синтетички D-Тип ATF.НЕ се за употреба во CVT, DCT, Типот F апликации.ТЕЧНОСТ СЕ ПРОДАВААТ ОД СТРАНА НА СЛУЧАЈ НА 3 ЕДЕН ГАЛОН JUGS!НЕ Е ЗА ПРОДАЖБА, ВО КАЛИФОРНИЈА!Карактеристики и Придобивки Вклучуваат : Извонредни ниска температура перформанси и чиста отпор Драматични подобрувања во термичка стабилност во текот на издржливост средини Оптимизиран frictional својства кои можат да се обезбеди помазна менувањето на текот на ниска температура работење, намалување на згрози и вибрации Одличен отпор против преработката и депонирањето на формирањето на Подобрување на анти-заштита од абење, кој директно придонесува да се продолжи преносот живот Ненадмината ниска температура стабилност е Отпорен на пенење и со тоа да го промовира извонредна оперативност На специјализирани адитиви вклучуваат анти-носат, ' рѓа и корозија-инхибитори, детергенти, dispersants, и surfactants (surfactants заштита и чисти метални површини).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат