• Новак
Westward Заварување Род, ER308L, 3/32 Во Кол, 1 lb. Нерѓосувачки Челик 41R345-1 Секој

Westward Заварување Род, ER308L, 3/32 Во Кол, 1 lb. Нерѓосувачки Челик 41R345-1 Секој

DEN 591.12

Достапност
Достапно за нарачка

Секој од овие TIG прачки за заварување карактеристики непречено и стабилна лак, ниска spatter, и тенка, рамномерен слој.Предмет : Заварување Род Дијаметар : 3/32" Должина : 36" Контејнер Тип : Цевка Сад Големина : 1 lb.Материјал : не ' Рѓосувачки Челик AWS Класификација : ER308 L Затегнувачка Цврстина : 83,000 psi Апликација : се Користат За Заварување Видови 304, 304 L, 308, и 308 L Нерѓосувачки Челици.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Дувачкиот Заварување Жица,Ниска Температура Лемење Род,Опрема за Заварување Додатоци,Погоден за DIY Рачни Алатки

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

DEN 1677.84