• Новак
uxcell 5Pcs 100K Ohm Променливи Отпорници Еден Претвори Ротари Јаглерод Филм Коси Potentiometer со Knob

uxcell 5Pcs 100K Ohm Променливи Отпорници Еден Претвори Ротари Јаглерод Филм Коси Potentiometer со Knob

DEN 239.76

Достапност
Достапно за нарачка

Модел : WH148;Еден potentiometer, линеарна се прошири на отпор.Отпор Вредност : 100 K ohm Толеранција : +/-20%,Завртка Тема Кол. : 6.7 mm/0.26 инч.Главната користи за контрола на електрични уреди како што се јачината на контролите за аудио опрема,Засилувач) и така натаму.Долг живот, мека на допир, со мека центар за позиционирање.Knurled вратило со поделени дизајн за притисни-за knob.оваа ставка вклучува Knob лесно за вас да ги користите.Опис : Топ прилагодување тип и knurled окното за лесно да работат во секојдневна употреба.Главната користи за контрола на електрични уреди како што се контроли за јачина на звук на аудио опрема.Knurled вратило со поделени дизајн за притисни-за knob.оваа ставка вклучува Knob лесно за вас да го користите Карактеристики : Име на Производ : Јаглерод Филм Potentiometer Material : Јаглерод филм Metal Turn Број : Еден Turn Tolerance : +/-20%Терминали Број : 3 Features : Круг Shaft Model : WH148 Resistance Вредност : 100 K ohm Shaft Дијаметар : 6mm/0.24 inch Shaft Должина(не се вклучени Завртка Тема делови) : 8.6 mm/0.34 inch Total Должина : 24mm/0.95 inch Screw Тема Кол : 6.7 mm/0.26 inch Knob Големина : 16.7 x 14.5 мм/0.66 x 0.57 инчен (L*D) Пакет Содржина : 5 Pcs x Јаглерод Филм Potentiometer5 Pcs x Алуминиум Легура Копчиња.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат