• Новак
Taiss 5PCS Ротари Енкодер Префрлете се Притисни на Копчето EC11 360 Степен 5 Иглички 20 Detents Поени Дигитални Potentiometer со Knob Капа

Taiss 5PCS Ротари Енкодер Префрлете се Притисни на Копчето EC11 360 Степен 5 Иглички 20 Detents Поени Дигитални

DEN 263.76

Достапност
Достапно за нарачка

Име на производ : Ротари Енкодер Прекинувач;Окно движење на ветер : 360 степени;Број на цифри : 20 цифри;акција Тип : Еден.Производ големина : Вратило Големина : 6 х 13mm/0.24" x 0.5";Навој дијаметар : 7mm/0.28"; вкупната Големина : 12 x 15 x 30мм/0.47" x 0.6" x 1.2"(L*w*h).Материјал : пластика, метал.Издржливи и долг животен век.Апликации : фотографски леќи, компјутер текст, индустриска опрема за контрола, итн.Пакет содржина : 5 x ротари Енкодер switch+5 х Црна knob капа ; главна боја : Сина, Сребрена на Ѕвонење.Овие се континуирано ротари енкодер прекинувач со изграден во притисни копче за префрлување (притисни да работат).Може да се користи за внес на податоци, како и со модерните во автомобил CD-плеери, за јачина на звук или во/off контрола или избор на податоци преку LED или LCD дисплеј.Совршен за употреба со СЛИК или ATMEL микроконтролери.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат