• Новак
Fielect 100Pcs 1M Ohm Сино Бела Хоризонтален Тример Отпорник Potentiometer 3 Pin Променлива Отпорник Potentiometer

Fielect 100Pcs 1M Ohm Сино Бела Хоризонтален Тример Отпорник Potentiometer 3 Pin Променлива Отпорник Potentiometer

DEN 194.16

Достапност
Достапно за нарачка

【Димензии】 - Модел : 105; Боја : Сина, Бела; Pin Број : 3; Отпор Материјал : Јаглерод Филм; Отпор Вредност : 1 M Ohm. 【Материјал】 - На 1 M Ohm potentiometer се прилагодат висок квалитет на метал и јаглерод филм,изградена добро и добро стил и функционалност, сите работеа во рамките на tolerances. 【Функција】 - 1 M-Ohm хоризонтален тример отпорник е прилагодлив хоризонтална cermet тример potentiometer стил, dial движење е многу мазна и тесни, не е лесно да се деформира или да се прекине. 【Предност】 - 1 M-Ohm potentiometer поддршка високо и ниско ниво да предизвика силна отпорност на абење, со мека центрирање, долг живот, мали димензии, мала тежина, висока резолуција. 【Апликација】 - 1 M-Ohm potentiometer комплет е генерално се користи за радио, лента рекордер, repeater, MP3, аудио прилагодување јачина на звук.Модел : 105 Боја : Сина, Бела Pin Број : 3 Отпор Вредност : 1 M Ohm опис на Производот : 1.1 M Ohm променлива potentiometeris направен од високо-квалитет на јаглерод филм и метални материјали кои може да се користи за долго време. 2.1 M Ohm potentiometer асортиман прилагодете го отпорот на potentiometer со ротирачки за да се постигне целта на промена на коло напон.Главната користат за прилагодување на напон и струја, може да се користат како напонски divider, rheostat, тековната контролер. 3.1 M Ohm аудио potentiometer е погодна за контролирање на јачината на звукот на електронските уреди, како што се јачината на звукот на аудио опрема, радија, и засилувачи.Пакет Содржина : 100 PCS Хоризонтален Тример Potentiometer Забелешка : ве Молам, тест на отпорност на potentiometer 1 M Ohm променлива отпорник пред да го користите.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат