• Новак
Aexit 3 x Променливи Отпорници 2M ohm 1 Врти Врвот на Вредноста Средување на Potentiometers Променливи Отпорници

Aexit 3 x Променливи Отпорници 2M ohm 1 Врти Врвот на Вредноста Средување на Potentiometers Променливи Отпорници

DEN 1663.20

Достапност
Достапно за нарачка

Име на производ : Средување на Potentiometer;Модел : 3362 P-205;Pin Број : 3;Издржат Напон : 500 V ВАШИНГТОН.Номинална Моќност : 1/2 W;Отпор Вредност : 2 M Ohm;Толеранција : 10%;Прилагодување Тип : Врвот на Вредноста.Монтажа Тип : Преку Дупка(НАТОПИ);го Бројот : Еден;Resistive Материјал : Cermet.Температурата Коефициент : 100ppm/C;Плоштад Големината на Телото : 6.8 x 6.8 mm/ 1/4" x 1/4" (L*W);Вкупната Должина на : 11mm/ 7/16".Боја : Сина;Тежина : 1.9 g;Пакет Содржина : 3 x Средување на Potentiometers.Cermet Resistive Материјал Се Отстранува Potentiometer.Роторот наменета за автоматска машина прилагоди интерфејс.Еден се Врти, Врвот на Вредноста, Иако Дупка ( Dual-Во-line Пакет) Монтажа Тип.Главно се користи за уред за внатрешни работи или печатени кола, кои се прилагодува на отпор помалку.Cermet Resistive Материјал Се Отстранува Potentiometer.Роторот наменета за автоматска машина прилагоди интерфејс.Еден се Врти, Врвот на Вредноста, Иако Дупка ( Dual-Во-line Пакет) Монтажа Тип.Главно се користи за уред за внатрешни работи или печатени кола, кои се прилагодува на отпор помалку.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат