• Новак
Aexit 3 x Променливи Отпорници 100 ohm 1/2W Врвот на Вредноста Potentiometers Средување на Potentiometer

Aexit 3 x Променливи Отпорници 100 ohm 1/2W Врвот на Вредноста Potentiometers Средување на Potentiometer

DEN 1101.60

Достапност
Достапно за нарачка

Име на производ : Средување на Potentiometer;Модел : 3362 P-1-101;Pin Број : 3;Издржат Напон : 500 V ВАШИНГТОН.Номинална Моќност : 1/2 W;Отпор Вредност : 100 Ohm;Толеранција : 10%;Прилагодување Тип : Врвот на Вредноста.Монтажа Тип : Преку Дупка(НАТОПИ);го Бројот : Еден;Resistive Материјал : Cermet.Температурата Коефициент : 100ppm/C;Плоштад Големината на Телото : 6.8 x 6.8 mm/ 1/4" x 1/4" (L*W);Вкупната Должина на : 11mm/ 7/16".Боја : Сина;Тежина : 1.6 g;Пакет Содржина : 3 x Средување на Potentiometers.Cermet Resistive Материјал Се Отстранува Potentiometer.Роторот наменета за автоматска машина прилагоди интерфејс.Еден се Врти, Врвот на Вредноста, Иако Дупка ( Dual-Во-line Пакет) Монтажа Тип.Главно се користи за уред за внатрешни работи или печатени кола, кои се прилагодува на отпор помалку.Cermet Resistive Материјал Се Отстранува Potentiometer.Роторот наменета за автоматска машина прилагоди интерфејс.Еден се Врти, Врвот на Вредноста, Иако Дупка ( Dual-Во-line Пакет) Монтажа Тип.Главно се користи за уред за внатрешни работи или печатени кола, кои се прилагодува на отпор помалку.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат