• Новак
Балада За Собирање Двојно

Балада За Собирање Двојно

DEN 266.16
DEN 261.00 -2 %

Достапност
Достапно за нарачка

Опис на производот Балада Колекција специјално Издание (Двојно Цд) од страна на Лана Лејн Преглед неверојатна колекција на прекрасни балади од еден и само Лана Лејн!Додека нејзиниот други изданија се разликуваат многу малку, одејќи од mellow да се тешки, ова е за сите балади, цело време.Лана Лејн е посебно издание на цд се светол пример за тоа како да се направи специјална едиција дека е навистина вреди да се купуваат.Многу од овие песни биле барем делумно ре-регистрирани за овој албум, кој е всушност Балада Колекции 1 -).На instrumentalists се (како и обично) нејзиниот сопруг Ерик Norlander за сè, со копчиња и копчињата, и Ракета Научниците клан, надополнети со некои други гости музичари и нејзините редовни членови на екипажот.На првиот диск содржи целосно нов материјал (двете оригинални композиции и ги покрива), снимен само по Лана Лејн е Тајни на Астрологијата албум, а вториот диск (за разлика од Сезоната Крајот) беше издаден во 1998 година како "Лана Лејн Балада Колекција' (иако само во Јапонија, каде Лејн има големи успеси). Холандски Progressive Rock Pages Lana Лејн е врвен symphonic hardrock евиденција остави без сомнение на нејзината различни вокални предности, но оваа група може да биде дури и повеќе од убедлив демонстрација.Нејзиниот 1998 Балада Колекција предвидени daringly деликатна контекст за нејзиниот извонреден глас, со определување како мелодичен гем Авалон (првично од страна на Ракета Научници) и богата зема на Време Кога Застана (ELO dms) и Низ Вселената (Битлси).Ова се јасни звучи новата Специјална Едиција се протега дека оригиналниот албум, додавање, меѓу другите третира, нов диск, снимени во 2000 година. Постојат многу прекрасни моменти, како на moody менито што се на Раце Да ги Лекува спектакуларно бујна хармонии на Критична Маса и somber, рефлексивни класичен Есенски Лисја. Рекорд На Небото.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат