• Новак
Нијагарините Машина SN638R1.000E2R250.0Z6, ALTIN Нијагарините Елита Серија Мулти-Flute, Бул Носот, Цврсти Карбид Крајот Мелница, Десната Рака, 1 x 1 x 2-1/4 x 7, 1 месо тело со Дијаметар, 6 ?

Нијагарините Машина SN638R1.000E2R250.0Z6, ALTIN Нијагарините Елита Серија Мулти-Flute, Бул Носот, Цврсти Карбид

DEN 10347.60

Достапност
Достапно за нарачка

Дизајниран за голема брзина мелничката техники (Trochoidal мелничката, Кора мелничката и Оптимизиран roughing).Нееднаков flute проред да хармоници ќе го елиминира.Работ првично да се зголеми сечење на работ сила.Зголемување на чип простор во споредба со 7 и 9 flute.Неспокојот сечење, во споредба со 5 flute.Нијагарините се фокусира на овој производ семејство е на висока брзина на обработка и оптимизиран roughing апликации во ISO М и ISO S материјали.Овие алатки се особено корисни во aerospace сегмент каде што клиентот треба е да се зголеми продуктивноста.Мулти flute geometries исто така, обезбеди подобрување на работното парче завршува со зголемен метал отстранување стапка.Со овие дополнувања, мулти flute семејството сега е повеќе разноврсна и полесно да се користи во широк спектар на апликации.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Нијагарините Машина N59716 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Stub Должина, Соголени (Светла) Финиш, Roughing/Завршувањето

Центарот за намалување на крајот мелници може да се создаде тридимензионални форми и профили, и да се фр

DEN 446.64