• Новак
Нијагарините Машина N85347 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Инчен, TiAlN Заврши, Roughing и Завршна Намали, 30 Степен Хеликс, 2 Флејта, 2 вкупна Должина, 0.188 Сечење Дијамет

Нијагарините Машина N85347 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Инчен, TiAlN Заврши, Roughing и Завршна Намали,

DEN 434.40

Достапност
Достапно за нарачка

Титаниум Алуминиумски Нитрид (Ti Al N), во комбинација со висока термичка стабилност со одличен ритам за отпорност на триење и низок коефициент на триење, за подмачкување. (Ti Al N е погоден за голем број на материјали, но Ti CN или необложени крајот мелници се препорачува за обработка алуминиум.) На карбид супстрат е потешко отколку со голема брзина или кобалт челик, што го прави повеќе носат отпорни на високи брзини и обезбедување на повеќе алатка живот.Центар за Сечење Крајот Мелници се дизајнирани со "Крајот на Заби" со што овие идеален за Slotting и Празнина апликации.Крајот мелници се дизајнирани да се отстрани материјалот и да се создаде мулти-димензионална форми и профили.Тоа салда пониски агли "силни најсовремена за тешко-да-машински материјали со повисоки агли' зголемен сечење акција.Ова им овозможува на компанијата контрола над производството, од супстрат за обложување, која е од суштинско значење за клиентите во различни индустрии, особено aerospace и автомобилската.Две флејта имаат подобар чип-капацитет на носивост од крајот мелници со повеќе флејта додека нудат дополнителна поддршка кога алатка оди длабоко во материјал во апликации со високи длабочина на сечење.Изработен од екстра-парична казна одделение карбид за ултра висока кратката руптура сила.Бројот на флејта може да се движат од два до осум. Специјализирана во областа на крајот мелници, сечење мелници, и пили, компанијата е со седиште во Њујорк и произведува своите алатки на објекти во Пенсилванија и Масачусетс.На 30-степен хеликс агол поддржува општа намена апликации.Центарот за намалување на крајот мелници може да се создаде три-димензионални форми и профили, и да се фрлам слични намалувања на вежба малку.Сечење дијаметар толеранција е +0.Ако топлина не е намалена ефективно, алатка е сечење на рабови ќе досадна и дополнителен материјал израстоци може да се случи.На месо тело е крајот на алатката, што се одржа во место со алатка носителот или машина.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Нијагарините Машина N59728 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Stub Должина, Соголени (Светла) Финиш, Roughing/Завршувањето

Соголени (светла) алатки немаат дополнителни површински третман или слој да се задржи минијатурни крај

DEN 348.00

Рутер Битови Крајот Мелници Поставите 1pc HRC62 Волфрам карбид Заострените Топката Носот крајот мелница гравирање

1pc HRC62 Волфрам карбид Заострените Топката Носот крајот мелница CNC гравирање резба рутер битови мелење ма

DEN 593.28