• Новак
Melin Алатка E Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon Месо Тело, Соголени (Светла) Финиш, 30 Сте Хеликс, 3 Флејта, 4 Вкупна Должина, 0.9375 Сечење Дијаметар, 0.625 Месо

Melin Алатка E Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon Месо Тело, Соголени (Светла) Финиш, 30 Сте

DEN 1315.20

Достапност
Достапно за нарачка

Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Weldon shanks функција круг месо тело со еден од повеќе станови изработени во страна за лесно индексирање и усогласување. 3 флејта обично им овозможи на храна стапки 50 проценти побрзо од 2 flute tools.Се користи за општа намена мелничката во mos материјали од средна и тешка легура материјали како што се од нерѓосувачки челик, никел база на алуминиум, месинг, железо и др.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Рутер Битови Крајот Мелници Поставите 1pc HRC62 Волфрам карбид Заострените Топката Носот крајот мелница гравирање

1pc HRC62 Волфрам карбид Заострените Топката Носот крајот мелница CNC гравирање резба рутер битови мелење ма

DEN 593.28

Нијагарините Машина N59728 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Stub Должина, Соголени (Светла) Финиш, Roughing/Завршувањето

Соголени (светла) алатки немаат дополнителни површински третман или слој да се задржи минијатурни крај

DEN 348.00

Нијагарините Машина N59716 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Stub Должина, Соголени (Светла) Финиш, Roughing/Завршувањето

Центарот за намалување на крајот мелници може да се создаде тридимензионални форми и профили, и да се фр

DEN 446.64