• Новак
Drillco 5500A Серија на Високо-Брзински Челик Редовни Должина Завршувањето на Центарот за Сечење Крајот Мелница, Соголени (Светла) Финиш, 4 Flute, 30 Степени Хеликс, Плоштад Н?

Drillco 5500A Серија на Високо-Брзински Челик Редовни Должина Завршувањето на Центарот за Сечење Крајот Мелница,

DEN 445.20

Достапност
Достапно за нарачка

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.Мулти-flute крајот мелница има подобра завршувањето на способност од 2-flute крајот мелница.Drillco мулти-flute крајот мелница има подобра завршувањето на способност од 2-flute крајот мелница.Во секој даден пример, најмалку еден, а често и две на забите се цврсто во намали.Сечење на акција е помеко од она на 2-flute крајот мелница, со помалку дијалог и трепет.Мулти-flute крајот мелница има доволно чип капацитет на носивост, и во исто време, целта е обично парична казна доволно втор завршувањето на намалување е непотребно.High-speed челик алатка е добра за повеќето општа намена апликација, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатка карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или слој и е погоден за широк спектар на примена.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатка evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат