• Новак
Melin Алатка CCRFP-E Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, TiCN Monolayer Заврши, 30 Сте Хеликс, 6 Флејта, 8.5000 вкупна Должина, 1.5000 Сечење Дијаметар 1.25 месо тело Дијаметар

Melin Алатка CCRFP-E Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, TiCN Monolayer Заврши, 30 Сте Хеликс, 6 Флејта,

DEN 6629.28

Достапност
Достапно за нарачка

Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Титаниум carbonitride облоги се потешко и повеќе носат-отпорни, од Калај алатка за подобрување на животот и побрзо сечење брзина.Weldon shanks функција круг месо тело со еден од повеќе станови изработени во страна за лесно индексирање и усогласување.На 8% кобалт дава голема предност цврстина на висока температура нивоа.Се користи во тешки и абразивни материјали и тешка легура материјали, како што се од нерѓосувачки челик, никел база на алуминиум, месинг, железо и др.Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Титаниум carbonitride облоги се потешко и повеќе носат-отпорни, од Калај алатка за подобрување на животот и побрзо сечење брзина.Weldon shanks функција круг месо тело со еден од повеќе станови изработени во страна за лесно индексирање и усогласување.Може да се отстрани материјалот на високо roughing брзина при производство на бои блиску до конвенционалните крајот мелници, поради чип-прекинувач форма.На 8% кобалт дава голема предност цврстина на висока температура нивоа.Се користи во тешки и абразивни материјали и тешка легура материјали, како што се од нерѓосувачки челик, никел база на алуминиум, месинг, железо и др.За Полу-Завршна обработка на Апликации во Обоени Материјали.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Нијагарините Машина N59728 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Stub Должина, Соголени (Светла) Финиш, Roughing/Завршувањето

Соголени (светла) алатки немаат дополнителни површински третман или слој да се задржи минијатурни крај

DEN 348.00