• Новак
Рајт Алатка 858-165MM 165MM 2-1/2-Инчен Вози 6 Точка Стандард Метрички Влијание Socket

Рајт Алатка 858-165MM 165MM 2-1/2-Инчен Вози 6 Точка Стандард Метрички Влијание Socket

DEN 2176.80

Достапност
Достапно за нарачка

Големина 165mm тежина 59.91. Номинална големина 165mm форма lll.Должина 202.95 дијаметар на контактот 222.25. Дијаметар диск 151.89 broach длабочина 97.36. О прстен 85578 retainer pin 85579. Од Производителот Сопствени најдобри во сиднеј со овој 2 1/2-Инчен вози 6 точка стандард метрички влијание приклучок, 165mm.Влијание алатки заштедите време и да се справи со висок torques со помалку напор и повеќе безбедност.Јовановски 6 точка sockets употреба на патентиран Рајт се вози дизајн за поголема сила и долг живот.Рајт влијание приклучоци се секогаш црно, не само да се направи разлика нив од страна приклучоци, кои обично се позлатен, но, исто така, да се избегне chipping што може да се случи кога позлатен приклучок е подложен на илјадници циклуси на многу високи товари.Секој Рајт влијание чашката е дизајниран за својата диск големина, бидејќи на диск големина граници вртежен момент што може да се примени.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат