• Новак
Бебе Шапка Кутија - да Научат да Сплетам Kit (blue & сива)

Бебе Шапка Кутија - да Научат да Сплетам Kit (blue & сива)

DEN 2376.00

Достапност
Достапно за нарачка

Со највисок квалитет 100% merino бебе волна (baby blue & камче сива).Боја што може да се види "како да сплетам" инструкции.Лесно да се следат моделот во големини 0-6 и 6-12 месеци.Исто така, содржи : предиво, игли за плетење, darning игли.Одличен подарок за нова мајки и бебиња.Нашата Нова Бебе Шапка Кутија содржи сè почетник knitter треба да научат како да сплетам и да се направи прекрасна, пријатно шапка.Користење на softest, чисто бебе merino волна, оваа шапка ќе се задржи на најмалите главата загрее и ќе биде богатство keepsake како бебето расте.Оваа шапка може да се плетени во големини 0-6 месеци, 6-12 месеци.Овој комплет содржи : - Полн 'Како да Сплетам' инструкции за почетник knitters - вклучувајќи боја што може да се види, чекор-по-чекор водич за кастинг на, сплетам, purl и јас-кабелот. - Што може да се види плетење шема. - Бамбус игли за плетење (4mm / 34cm) - светло на телесната тежина, пријатна на допир и се идеални за почетници и/или постари knitters. - Darning игла. - Практиката предиво за почетник knitters. - 100% бебе merino предиво - мека, високо-квалитетни предиво.Овој комплет прави прекрасен подарок за нова родители, баби и дедовци, тетки или чичковци.Учење да сплетам трае некои трпение, но и ќе стекнете вештина која ќе ви трае цел живот и ќе ви даде и секој ќе сплетам за, часови на задоволство.Овој производ бродови преку 1 класа воздухопловната од велика БРИТАНИЈА и треба да стигнат до САД и Канада во рок од 10 дена.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат